Özbekistan'dan Türk kuyumculara "iş birliği" duyurusu

Özbekistan Kuyumcular Federasyonu Başkanı olan Davron Samatov, Türkiye’nin kuyumculuk ve mücevher sektöründe büyük bir tecrübeye sahip olduğunu söyledi.

Özbekistan'dan Türk kuyumculara "iş birliği" duyurusu
Endüstrideara

TAŞKENT (AA) - Özbekistan Kuyumcular Federasyonu Başkanı olan Davron Samatov, Türkiye’nin kuyumculuk ve mücevher sektöründe büyük bir tecrübeye sahip olduğunu söyleyerek, Türk kuyumcuları iş birliği için ülkesine çağırdı.

Taşkent’te, Özbek-Türk İhracatı Geliştirme Merkezi Başkanı olan Serdar Keskin ve Özbekistan Kuyumcular Federasyonu Başkanı olan Davron Samatov bir araya gelerek, taraflar arasındaki iş birliği konusununu masaya yatırdı.

Görüşmede, Samatov, son dönemde ülkede kuyumculuk ve mücevher sektörünün geliştirilmesine çok önem verildiğini hatırlatarak, sektörün geliştirilmesi için bir dizi kolaylık ve imtiyazların tanındığını söyledi.

Türkiye’nin kuyumculuk ve mücevher sektöründe büyük bir tecrübeye sahip olduklarına dikkat çeken Samatov, Özbekistan’da kuyumculuk sektörünün gelişmesinde Türk kuyumcuların deneyim ve tecrübelerinden faydalanmak istediklerini vurguladı.

Türk kuyumcuları iş birliği ve yatırım için ülkesine çağıran Samatov, federasyon olarak Türk iş insanlarına gereken desteği sağlamaya hazır olduklarının altını çizdi.

Özbek-Türk İhracatı Geliştirme Merkezi Başkanı Keskin de kuyumculuğun yeni geliştiği Özbekistan'ın, Türk kuyumculuk sektörü için yeni ve önemli bir piyasa olduğunu belirtti.

Keskin, sonbaharda Taşkent'te Türk kuyumcu ve mücevher sektöründen çok sayıda iş insanının katılacağı "Özbek-Türk İş Forumu" gerçekleştireceklerini aktardı.

Görüşmeden sonra Özbek-Türk İhracatı Geliştirme Merkezi ile Özbekistan Kuyumcular Federasyonu arasında Taşkent'te ilk "Özbek-Türk İş Forumu"nun gerçekleştirilmesini öngören iş birliği anlaşması imzalandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 16:42
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını