banner1013
x

OYAK RENAULT HİBRİT ATAĞINDA

Oyak Renault, 2011 yılında üretimine başladığı Clio modelinin dördüncü neslini tamamladı. Oyak Renault, Clio serisine Yeni Clio ve 2020 yılında başladığı Yeni Clio Hibrit ile devam edecek.

OYAK RENAULT HİBRİT ATAĞINDA
EndüstrideAra - Haber Detay

Oyak Renault, Kasım 2011’de üretimine başladığı Clio 4’ün çalışmalarını tamamladı. Oyak Renault, Clio serisine Yeni Clio ve Yeni Clio Hibrit üretimi ile devam edecek. Oyak Renault, 11 Mayıs’ta sonlandırdığı Clio 4 modelinden geçtiğimiz 10 yıl içerisinde toplam 2 milyon 011 bin 881 adet üretti. Uluslararası pazarda önemli bir başarıya ulaşan Clio 4, Fransa’nın en çok, Avrupa’nın ise en çok satan ikinci aracı olma özelliğini taşıyor. İkonik model, ilk üretildiği 1990 yılından bu yana 15 milyonluk adetle dünyada en fazla satılan Renault markalı araç unvanını da üstleniyor. Türkiye’de üretilen Clio 4 modeli başta Fransa, İtalya, İngiltere, İspanya olmak üzere 52’den fazla ülkede ihraç edildi. 

“HİBRİT ÜRETİMİNE BAŞARIYLA DEVAM EDİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Oyak Renault Araç Fabrika Direktörü Murat Taşdelen, “Türkiye’de ve dünyada satış rekorları kıran Clio’nun dördüncü neslinin üretimini sonlandırıyoruz. Yerini tamamen yeni nesline bırakan Clio 4, yıllar boyunca hem Renault Grubu’nun hem de Oyak Renault’nun yüz akı oldu. Ülkemizde de en çok satılan modeller içinde hep en üst sıralarda yer aldı. Kasım 2011’de fabrikamızda üretime başladığımız ve 10 yıla yakın aralıksız sürdürerek iki milyondan fazla adete ulaştığımız Clio 4 üretimini sonlandırırken, Renault Grubu’nun elektrikli araçlara geçiş stratejisi doğrultusunda, yüksek teknoloji barındıran Clio 5 ve Clio 5 Hibrit’in üretimine başarıyla devam ediyoruz. “  
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler