OTSO Başkanı Şahin "Nefes Kredisi" hakkında konuştu

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı olan Servet Şahin, Nefes Kredisi ile finansman sıkıntısı çeken üyelerinin bir nebze olsun bu zorluğu giderebileceklerini dile getirdi.

OTSO Başkanı Şahin "Nefes Kredisi" hakkında konuştu
Endüstrideara

ORDU (AA) - Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı olan Servet Şahin, Nefes Kredisi ile finansman sıkıntısı çeken üyelerinin bir nebze olsun bu zorluğu giderebileceklerini dile getirdi.

Oda tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, oda ve borsaların katkılarıyla kullanıma sunulan "TOBB Nefes Kredisi" ile ilgili OTSO'da toplantı düzenlendi.

Balkan Şahin, burada yapmış olduğu konuşmada, finansman bulmakta zorluk çeken işletmeler için 27 Nisan tarihinden itibaren TOBB Nefes Kredisi'nin devreye girdiğini hatırlatarak, "Ordu'da, 2018 yılı cirosu 3 milyon lirayı geçmeyen üyelerimize 50 bin lira kredi verilecek. Böylelikle finansman sıkıntısı çeken üyelerimiz bir nebze olsun bu zorluğu giderebilecek." şeklinde konuştu.

Şahin, şöule devam etti:

"Nefes Kredisi'nde 'vergi, SGK borcu yoktur' yazısı istenmeyecek. İlave maddi teminat olmayacak. 50 bin lira kredi için 150 lira banka masrafı dışında ek masraf olmayacak. KGF kefaleti için mevzuat gereği yüzde 0,75 komisyon alınacak. Üyelerimiz odamızdan online olarak da alabilecekleri üye belgeleri ile Denizbank şubelerine başvurabilecekler. Yıllık faizi yüzde 7,5 oranında belirlenen kredinin 2020'de anapara ve faiz ödemesi bulunmayacak. Geri ödemeler 2021 yılında 12 eşit taksitte yapılabilecek."

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2020, 16:15
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını