OTOMOTİV SEKTÖRÜNÜN MANTAR BARİYER TALEBİ YÜZDE 15 ARTTI

Otomotiv sektörü artan üretim maliyetleri, son ürünün mali değeri bakımından güvenlik gereksiniminde ilk sıralarda yer alıyor. Otomotiv sektöründe geçtiğimiz yıl yüzde 80 artarak pik yapan mantar bariyerlere olan talep, yılın ilk 3 ayında yüzde 15 artış gösterdi.

OTOMOTİV SEKTÖRÜNÜN MANTAR BARİYER TALEBİ YÜZDE 15 ARTTI
Endüstri 40 Zirvesi

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle yüksek güvenlik ürünleri geliştiren Arma Kontrol, otomotiv sektöründe en çok talep gören ürünleri açıkladı. Geçen yıl yüzde 80 oranında talep artışı yaşayan mantar bariyerler, bu yılın ilk üç ayında da yüzde 15’lik talep artışı gördü. Sektörün en çok talep gösterdiği ürünler ise yine yüzde 80 oranında mantar bariyerler, yüzde 18 ile road blockerlar oldu.

GÜVENLİK SAĞLANIRKEN İŞ SÜREÇLERİ DE KESİNTİYE UĞRAMIYOR

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Arma Kontrol CEO’su Koray Kartal, “Araç hırsızlıkları sektörün en büyük güvenlik sorunları arasında yer alıyor. Üreticiler de hem fabrikalarında hem de depolarında mantar bariyerlerle hırsızlıkların önüne geçmeye çalışıyor. Mantar bariyerler kontrolsüz araç çıkışını engellerken aynı anda yaya ve motosiklet gibi araçların geçişine izin vererek iş akışının devam etmesini sağlıyor. Böylece güvenlik sağlanırken iş süreçleri de kesintiye uğramıyor. Bu artılarından dolayı sektör en çok mantar bariyerlere talep gösteriyor. Arma Kontrol olarak üreticilerin iş süreçlerini hızlandıran, güvenliklerini artıran, araç giriş çıkışlarını kontrol altına alan ve doğrulama yazılımları gibi yeni ürün ve teknolojilerle her zaman onların yanında oluyoruz” diye konuştu.

ÜRETİCİNİN ÜRETİME ODAKLANMASINI SAĞLIYOR

Türkiye otomotiv sektörünün yüzde 70’i ile çalıştıklarını da sözlerine ekleyen Kartal şöyle devam etti: “Üreticilerin güvenlik taleplerini günün ihtiyaçlarına göre geliştirerek karşılıyoruz. Mantar bariyer ve road blockerlarımızın birçoğunu yetkili kişiler dışında müdahale edilemeyecek şekilde güvenlik teknolojileriyle donatıyoruz. Böylece fabrika ve depolarda güvenliği sağlayarak, üreticinin güvenliğe değil asıl işlerine yani üretime odaklanmasını sağlıyoruz.” dedi.  

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını