banner1322
x

OTOMOTİV SEKTÖRÜ AMERİKA KITASINA YÖNELDİ

İlkinin geçen yıl düzenlendiği  üç boyutlu dijital fuar AutoExpo ile Türk otomotiv sektörünün Amerika kıtası üzerinden tüm dünyadaki otomotiv firmalarına tanıtılması amaçlanıyor. 

OTOMOTİV SEKTÖRÜ AMERİKA KITASINA YÖNELDİ
Endüstri 40 Zirvesi

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliğince (OİB), 26-29 Nisan'da düzenlenecek Auto Expo Türkiye Kuzey ve Güney Amerika Dijital Fuarı ile yeni ihracat pazarlarının bulunması ve mevcut ihracat potansiyelinin artırılması hedefleniyor.

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nden yapılan açıklamaya göre, OİB pandemi döneminde katma değerli ihracatın artırılması yolunda düzenlediği dijital etkinliklerini sürdürüyor.

OİB, geçen aralık ayında Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinasyonu ve Automechanika İstanbul'un desteğiyle düzenlediği Türkiye'nin ilk 3D dijital otomotiv fuarı olan Auto Expo Türkiye'nin ikincisini düzenleyecek.

Amerika kıtası başta olmak üzere dünyadan çok sayıda ziyaretçinin ağırlanacağı ve 26-29 Nisan'da yapılacak olan Auto Expo Türkiye Kuzey ve Güney Amerika Dijital Fuarı'na 58 Türk firması katılacak.

Firmalar, fuar ziyaretçileri ile görüntülü görüşme ve mesaj platformları üzerinden iletişim kurabilecek.

“4 GÜN BOYUNCA TANITACAĞIZ”

Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, salgın öncesi ihracat rakamlarını yakalamak amacıyla çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini belirtti.

Bu kapsamda ilkini geçen yıl düzenlediğimiz üç boyutlu dijital fuar AutoExpo ile Türk otomotiv sektörünü Amerika kıtası üzerinden tüm dünyadaki otomotiv firmalarına dört gün boyunca tanıtacağız diyen Çelik, “uar programı dahilinde Türk otomotiv sektörü ve genel ekonomik durum hakkında sektöründe uzmanların katılacağı webinar etkinlikleri ile de tanıtım faaliyetlerinin güçlendirilmesini amaçladıklarını söyledi. 

Çelik, fuarın üçüncüsünün ise haziran ayında Avrupa kıtasına yönelik olarak planladıklarını açıkladı.(AA)

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2021, 19:13
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını