OSRAM’IN AKSESUAR SATIŞLARI YÜZDE 100 ÜZERİNDE ARTTI

OSRAM, aksesuar ürünlerinde bir önceki seneye oranla satışlarında yüzde 100’ün üzerinde artış elde etti. Şirket, 2022 yılında aksesuar ürünlerinin satışlarında da minimum yüzde 5 oranında artış bekliyor.

OSRAM’IN AKSESUAR SATIŞLARI YÜZDE 100 ÜZERİNDE ARTTI
Enerji Zirvesi

OSRAM, çok fonksiyonlu aksesuar ve bakım ürünleri ile satış konusunda çıtayı üst seviyelere taşıdı. Özel araç kullanım sayısının artması nedeniyle yedek parça satışları da yükselişe geçti. Sürücülerin karar vermesinde ürünlerin çok fonksiyonlu olması etkiyi artırdı. 

Öne çıkan ürünler arasında OSRAM’ın 2021 yılında AirZing Mini Hava Temizleme cihazı ve TYREinflate hava kompresörleri yer aldı. Özellikle AirZing Mini ürünü sürücülerin kendilerini daha fazla güvende hissetmelerini sağladı. TYREinflate serisi ürünler ise sürücülerin her koşulda araç kullanabilmeleri konusunda dikkat çekti. 

AKSESUAR ÜRÜNLERİNİN PAYI ARTIYOR

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren OSRAM Türkiye Otomotiv Satış Müdürü Can Sürücü, “2021 yılında aksesuar ürünleri ciro bazında bir önceki yıla göre önemli oranda yükseldi. Bu artışın önümüzdeki yıl içerisinde de artmasını bekliyoruz. Toplam satışların 2022 yılı içerisinde en az yüzde 5 oranında artacağını görüyoruz. Odağımızda elektrikli araçlar bulunuyor. Bu konuda çok fazla ürün geliştiriyoruz. Bu pazarın gelişimiyle birlikte ürünlerimizi pazara sunacağız. 2022 yılında global olarak yeni ürün geliştirmek için yatırımlarımız devam edecek. Özellikle aydınlatma sistemleri ve sürüş güvenliğine odaklandığımız yeni ürünlerimiz ile sürücülerin hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz’’ dedi.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını