OSMANİYE OSB MUZ SERASI AÇIYOR

Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi 3 milyon TL yatırım bedeli ile Muz Serası Projesini hayata geçirerek Türkiye’de bir ilke imza atacak.

OSMANİYE OSB MUZ SERASI AÇIYOR
EndüstrideAra - Haber Detay

Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi, Türkiye’de ilk kez bir organize sanayi bölgesinde tarıma yönelik girişimde bulundu. 3 milyon TL yatırımla Muz Serası Projesi’ni hayata geçirmeye hazırlanan Osmaniye OSB, aynı zamanda daha önce devreye aldığı 7,5 MW’lık güneş enerji santrali yatırımıyla dikkat çekmişti. 

TÜRKİYE’NİN İLK KARMA OSB’Sİ 

Osmaniye OSB, sanayi odaklı yapısıyla çalışmalarına devam ederken hayata geçirdiği yatırımlarla da dikkat çekiyor. Osmaniye OSB, Muz Serası Projesi ile Türkiye’nin ilk karma OSB’si olma yolunda ilerliyor. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Osmaniye Valisi ve Osmaniye OSB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erdinç Yılmaz, “Sera, 20 dönümlük bir arazi üzerinde hayata geçecek. Önümüzdeki dönem içinse 40 dönümlük bir tarım arazisi daha kullanılacak. Proje kapsamında 1 dönümlük alan üzerinde sanayi çalışanları için salatalık, domates ve biber ekimi yapılacak. Osmaniye, yer fıstığı, turp ve zeytin gibi tarım ürünleriyle öne çıkıyordu. Artık muz ekimi de hızlanacak. İlk hasatta 150 tona yakın ürün alacağız. Sezonu geldiği zaman ise 1 milyon TL’nin üzerinde gelir sağlayacağız. Bu yatırımla OSB’mizin sabit giderlerinin yüzde 30’unu karşılayacağız” dedi.

YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler