OSBÜK İŞ BİRLİĞİYLE DIŞ TİCARETTE BİLGİLENDİRECEK

Ticaret Bakanlığı, TİM ve TOBB koordinasyonunda, OSBÜK iş birliğiyle düzenlenecek dış ticaret bilgilendirme seminerleri 8 Şubat'ta başlayacak.

OSBÜK İŞ BİRLİĞİYLE DIŞ TİCARETTE BİLGİLENDİRECEK
Endüstri 40 Zirvesi

Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinasyonunda organize edilen dış ticaret bilgilendirme seminerleri, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) iş birliğiyle 8-9 Şubat 2021 tarihlerinde başlayacak ve yıl sonuna kadar devam edecek.

ÜCRETSİZ YAPILACAK, SERTİFİKA VERİLECEK

OSBÜK'ten yapılan açıklamaya göre, Türkiye genelinde çevrim içi olarak başlayacak seminerler, 2021'in sonuna kadar sürecek.

İlki İzmir Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilecek organizasyonda, "ihracatta sağlanan devlet yardımları", "Ticaret Bakanlığı Kolay İhracat Platformu", "ihracatta gümrük mevzuatı ve uygulamaları", "döviz kazandırıcı hizmetlere sağlanan devlet destekleri", "Türk Eximbank ihracat kredi sigorta ve garanti programları ile e-ticaret/e-ihracat uygulamaları" başlıkları ele alınacak.

Ücretsiz yapılacak seminer sonunda katılımcılara sertifika verilecek.

"İHRACATIMIZI, SÜREKLİ GELİŞTİRMELİYİZ"

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, firmaların söz konusu etkinliğe katılmasının önemine değindi.

Kütükcü, Türkiye'nin 2020'de 169,5 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiğine, 2021 Ocak ayında ise ihracatını yüzde 2,5 artırdığını vurgulayarak "Ülkemize yeni ihracatçı firmalar kazandırmak, ihracatımızı ve ticari iş birliklerimizi sürekli geliştirmek zorundayız. Dış ticaret bilgilendirme seminerleri bu anlamda çok önemli. Türk sanayisinin gelişmesine, ihracatımızın artmasına katkı sunacak her projeye destek vermeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Kütükcü ayrıca, seminerlerin düzenlenmesi konusunda destek olan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve TİM Başkanı İsmail Gülle’ye teşekkürlerini sunarak sözlerini tamamladı. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2021, 14:48
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını