banner1322
x

OPTİMAK STU'DAN PR İÇİN AR-GE PROTOKOLÜ

Optimak STU ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi arasında Türk sanayisinin ihtiyaç duyduğu “iletişim, tanıtım ve PR” uygulamalarında Ar-Ge yapılması için protokol imzalandı.

OPTİMAK STU'DAN PR İÇİN AR-GE PROTOKOLÜ
Endüstrideara

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İletişim Fakültesi ile Optimak STU A.Ş. arasında sanayinin ihtiyaç duyduğu “iletişim, tanıtım ve PR” uygulamalarında Ar-Ge yapılması için protokol imzalandı. Protokolle, İletişim Fakültesinde okuyan gençlere “sanayi” alanında bilgi, beceri ve donanım kazandırılması, iletişim ve tanıtım ürün ve hizmetlerinin endüstriyel içeriklerle hazırlanması hedefleniyor.

PROTOKOL HAKKINDA NELER SÖYLEDİLER?

İletişim fakültesi dekanı Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel, iletişim ve tanıtımda içerik, tasarım, yapım, yayın ve etkinlik gibi tüm uygulamaların “Ar-Ge”sini yapacak bu protokolle sanayicinin markalaşma sürecinin geliştirileceğini belirtti.

Optimak STU Yönetim Kurulu Başkanı Tansel Cavit Kulak ise, firmamızda yapılacak ilk pilot çalışma sonrasında OSB ve fabrikalarda yeni nesil tanıtım çalışmalarına yön verileceğini vurguladı. 

PR-GE KONSEPTİYLE YENİ YOL HARİTALARI OLUŞTURULACAK

OPTİMAK STU etki girişimcisi İbrahim Veli ve SAÜ İletişim Fakültesi araştırma görevlisi Burak Atkan’ın koordinatör olarak belirlendiği iş birliği protokolü çerçevesinde yapılacak çalışmalara sektörel kurumlar, Kalkınma Ajansları, odalar ve medya kuruluşları dahil edilerek “PR-GE” konseptiyle yeni yol haritaları oluşturulacak.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2022, 13:00
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını