banner1013
x

OPEL’İN KLASİK MODELİ MANTA ‘ELEKTRİKLENİYOR’

Opel’in efsane modeli Manta elektrikli otomobile dönüşüyor. Batarya elektrikli klasik modeller arasındaki yerini alacak.

OPEL’İN KLASİK MODELİ MANTA ‘ELEKTRİKLENİYOR’
EndüstrideAra5

Opel, Manta'yı elektriklendirdiği fütüristik restomod projesi yeni Opel Manta Gse ElektroMOD’u hayata geçirmeye hazırlanıyor. 

Son zamanlarda otomotiv dünyasında sıkça karşılaşılan ‘Restomod’, klasikleşmiş, eski bir otomobil modelinin tasarım ruhunu bozmadan belli başlı özelliklerinin güncel teknolojilerle geliştirilmesi anlamına geliyor. Bu kapsamda, Opel Manta’da bir elektrikli arabaya dönüşecek. Opel Manta GSe ElektroMOD, geçmişin efsane tasarımının bugünün sıfır emisyon teknolojisi ile harmanlanması ile heyecan verici bir projeye dönüşecek.
Opel’den yapılan açıklamaya göre, Opel Manta GSe ElektroMOD, dijital kokpiti ve batarya elektrikli güç-aktarma sistemiyle Opel Gse’nin sportif ruhunu taşıyor. MOD, teknik ve tasarımdaki değişimi modern sürdürülebilir bir yaşam tarzı olarak temsil ediyor. Almanca elektrikli anlamına gelen "Elektro" ise 50 yıl önce elektrikli araçlar için dünya rekorları kıran Opel Elektro GT’yi anımsatıyor. Bu sayede Opel Manta, motor ve şanzıman için gerekli olan yedek parça ve bakım gereksinimleri veya eski içten yanmalı motorlar için uygulanan kısıtlamalar gibi engellere takılmıyor. 

“YENİLENEN OPEL TASARIM FELSEFESİNE UYUM SAĞLAYACAK”

Aynı zamanda 1970’ten kalan tasarım çizgilerinin ne kadar ölümsüz olduğunu da gözler önüne serecek ElektroMOD'a dönüşüm, yakın zamanda yenilenen Opel tasarım felsefesine uyum sağlayacak. 

Açıklamadaki yer alan bilgilere göre, 1970 Manta, yeni Opel marka yüzünün tasarımına da ilham vermişti. Yeni Manta GSe ElektroMOD da aynı yolda ilerliyor. Opel Vizör adındaki mimari; ön ızgarayı, farları, sensörleri ve marka logosunu tek bir öğe olarak birleştiriyor. Markanın en yeni modelleri Crossland ve Mokka, gelecekte tüm Opel modellerinin yüzü olarak kullanılacak olan Opel Vizör’ü taşıyor.

2024 yılına kadar tüm modellerini elektrikli olarak sunmayı planlayan marka, Grandland X örneğinde olduğu gibi müşteriye şarj edilebilir elektrikli veya tamamen batarya elektrikli olmak üzere iki farklı seçenek sunacak. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2021, 20:08
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Dyson

Dergiler