ODE YALITIM’DAN 100 MİLYON LİRALIK YATIRIM ATAĞI

ODE Yalıtım, R-Flex elastomerik kauçuk köpüğü ısı yalıtım malzemesinde 100 milyon TL’lik yatırım için düğmeye bastı. Bu yatırım ile elastomerik kauçuk köpüğünde Çin ile Almanya arasındaki coğrafyada en büyük üretici konumuna gelecek

ODE YALITIM’DAN 100 MİLYON LİRALIK YATIRIM ATAĞI
Robot Zirvesi

ODE Yalıtım, Eskişehir’deki üretim kampüsünde 20 bin metrekare kapalı alanda yeni üretim tesisi kuruyor. Bu yatırımla birlikte elastomerik kauçuk köpüğü kapasitesini dört kat artıracak. Yeni üretim tesisinde 150 kişiye istihdam sağlamayı hedefleyen Ode Yalıtım, aynı zamanda yeni tesisinde ileri teknolojiyle üretim yapacak. 

“150 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, “Yeni üretim tesisinde 150 kişiye istihdam sağlamayı hedefliyoruz. Son teknolojileri kullanacağımız tesisimizde elastomerik kauçuk köpüğündeki katma değerli tüm ürün gruplarını üretip ihraç ederek, ülke ekonomisine katkımızı sürdüreceğiz.  Yatırımlarımıza planladığımız doğrultuda devam ediyoruz. R-Flex elastomerik kauçuk köpüğü ısı yalıtım malzemesi ile ilgili yeni tesisimizi Eskişehir’deki kampüsümüze kuracağız. Bu yatırımlara birlikte ürün üretim kapasitemizi dört kat artırmış olacağız. Böylelikle üretim kapasitemiz toplam 18 bin tona çıkmış olacak. Bu yatırım ile Türkiye elastomerik kauçuk köpüğü pazar büyüklüğümüzü iki katına çıkaracağız. Bunlar gelişmeler sadece ODE markası için değil hem sektörün büyümesi hem de Türkiye’nin ekonomisi için güzel gelişmeler” dedi. 
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını