banner1322
x

O ŞİRKETİN HİSSE DEVRİNDE MUTABAKATA VARILDI

Hyundai Assan'ın tek kontrolünün Hyundai Motor Company (HMC) tarafından Kibar Holding'den hisse alımı yoluyla devralınması konusunda mutabakata varıldı.

O ŞİRKETİN HİSSE DEVRİNDE MUTABAKATA VARILDI
Endüstrideara

Hyundai Motor Company ve Kibar Grubu tarafından ortaklaşa değerlendirme sonrasında Hyundai Assan Motor Sanayi ve Ticaret AŞ.'nin (Hyundai Assan) tek kontrolünün Hyundai Motor Company (HMC) tarafından Kibar Holding'den hisse alımı yoluyla devralınması konusunda mutabakata vardığı açıklandı.

Holding tarafından yapılan açıklamaya göre,  Hyundai Motor Company ve Kibar Holding'in 1990'dan beri çeyrek asrı aşan karşılıklı güven ve saygıya dayanan örnek bir stratejik iş birliğini sürdürdüğü, eşit ortaklık yapısıyla kurulan Hyundai Assan'ın ileri teknoloji yatırımları ve sektördeki en yüksek lokalizasyon oranı ile Türk otomotiv sanayisinin gelişiminde büyük bir role sahip olduğu belirtildi.

2021'İN İLK ÇEYREĞİNDE TAMAMLANACAK

Açıklamada, yüzde 70 Hyundai Motor Company ve yüzde 30 Kibar Grubu ortaklığıyla yönetilen, Türkiye’deki en büyük yabancı sermaye ortaklıklarından biri Hyundai markasının Avrupa’daki kompakt otomobil üssü konumundaki Hyundai Assan'ın kontrolünün ortak stratejik değerlendirme neticesinde tek kontrolünün HMC tarafından Kibar Holding'ten hisse alımı yoluyla devralınması konusunda mutabakata varıldığı kaydedildi.

Hisse devir işleminin ardından Kibar Holding'in yönetimdeki rollerinden çıkacağı ve yeni yapıda küçük bir hissedar olarak yer alacağı ifade edildi.

Hisse devir işleminin gerekli rekabet izni süreçlerinin sonuçlanmasına paralel, 2021 yılının birinci çeyrek sonuna kadar tamamlanmasının beklendiği de bildirildi. (AA)

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2020, 11:39
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını