Nuh'un Ankara Makarnası'ndan enflasyonla mücadeleye destek

Nuh'un Ankara Makarnası, 3,35 lira olan kilogram fiyatını 3,01 liraya indirdi. Nuh'un Ankara Makarnası Genel Müdürü Nihat Uysallı, enflasyonla mücadele paketine destek verdiklerini açıkladı.

Nuh'un Ankara Makarnası'ndan enflasyonla mücadeleye destek
Robot Zirvesi

ANKARA (AA) - Türkiye'nin en köklü gıda üreticilerinden Nuh'un Ankara Makarnası, Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na destek vererek 3,35 lira olan makarnanın kilogram fiyatını 3,01 lira olarak güncelledi.

Nuh'un Ankara Makarnası Genel Müdürü Nihat Uysallı, yazılı açıklamasında, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın koordinesinde kamuoyuna açıklanan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na destek verdiklerini, bu kapsamda 3,35 lira olan makarnanın kilogram fiyatını 3,01 lira olarak güncellediklerini bildirdi.

Yarım asrı aşan bir süredir Türkiye'nin kalkınmasına hizmet ettiklerini ifade eden Uysallı, ülke ekonomisine katkıyı, dış pazarlara ihracat yaparak geliştirdiklerini vurguladı. Uysallı, şunları kaydetti:

"Bu ülkeden kazanan ve yine bu ülkeye yatırım yapan şirketler grubu olarak, Sayın Bakanımız Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na destek veriyoruz. Bu seferberliğe, halkımızın en temel ihtiyaç maddelerinden, ürettiğimiz makarnanın fiyatını güncelleyerek katkı sağlıyoruz. Enflasyonla mücadelenin olumlu sonuçlarının ve ekonomiye yansımalarının en kısa sürede görülmesini temenni ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 17:47
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını