banner1013
x

Netaş’a AB’de kritik görev 

Netaş İnovasyon ve Ar-Ge Stratejileri Direktörü Rıza Durucasugil, Telekomünikasyon ve Bilişim birimi Celtic-Next’te bir kez daha Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı oldu. 

Netaş’a AB’de kritik görev 
EndüstrideAra - Haber Detay

Ar-Ge’deki 45 yıllık bilgi birikimiyle Türkiye’de telekom altyapısının kurulması ve dönüşümünde öncü bir rol üstlenen Netaş, Avrupa Birliği’nin bilgi ve iletişim teknolojileri Ar-Ge süreçlerinde de önemli roller üstlenmeye devam ediyor. Netaş'ın İnovasyon ve ArGe Stratejileri Direktörü Rıza Durucasugil, Avrupa Birliği EUREKA'nin bünyesinde faaliyet gösteren Telekomünikasyon ve Bilişim birimi Celtic-Next’te  üçüncü kez  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Uçtan uca telekomünikasyon çözümlerinin araştırma alanında faaliyet gösteren, ayrıca Ar-Ge projelerine destek veren Celtic-Next’te Netaş, daha fazla söz sahibi olacak.

Kamu ve özel sektörden toplam 500’den fazla üyeyi barındıran Celtic Next ise telekomünikasyon ve bilişim gibi alanlarda çok uluslu, yenilikçi, rekabetçi ve ticarileşebilecek Ar-Ge projelerine verdiği destek ile tanınıyor. 

UÇTAN UCA SİSTEM ENTEGRASYON VE TEKNOLOJİ SERVİSLERİ

İnovatif ve uçtan uca sistem entegrasyon ve teknoloji servisleri sunan NETAŞ, Ar-Ge ekibiyle teknoloji danışmanlığından başlayarak satış sonrası hizmetlere kadar Türkiye, Kuzey Afrika, BDT ve Asya-Pasifik pazarları için çözümler geliştiriyor. Telekom operatörleri başta olmak üzere kamu ve özel kuruluşları, savunma sektörü için mobil genişbant, siber güvenlik, bulut çözümleri gibi farklı alanlar için yeni nesil iletişim çözümleriyle tanınıyor.  
 

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 17:26
YORUM EKLE

Radyo

Dyson

Dergiler