banner1339
x

NESTLE’DEN MEDİKAL BESLENMEDE YERLİLEŞME HAMLESİ

Nestle, Bursa’da Türkiye’nin ilk medikal beslenme fabrikasının temellerini atıyor. Yeni kurulacak olan fabrika 250 milyon TL yatırımla hayata geçecek.

NESTLE’DEN MEDİKAL BESLENMEDE YERLİLEŞME HAMLESİ
Robot Zirvesi

Nestle, Türkiye’nin ilk medikal beslenme fabrikasının temellerini attı. Nestle’nin 2011 yılından beri yaptığı en büyük yatırım olarak dikkat çeken fabrikanın yatırım bedeli 250 milyon TL olacak. Fabrika ayrıca hem doğrudan hem de dolaylı olarak 400 kişiye istihdam sağlayacak. Fabrikayla ilgili toplantıya katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Türkiye’nin ilk medikal beslenme fabrikasının temelleri Bursa’da atılıyor. Bu yatırım için 9 ayda 143 milyar TL’nin üzerinde teşvik belgesi verdik. Yatırım tamamlandığı zaman 220 binden fazla kişiye yeni iş imkânı sağlanacak” dedi. (AA)

YERLİLEŞME HAMLESİ UYGULAMAYA GEÇİYOR 

Nestle’nin gerçekleştireceği fabrika yatırımıyla ilgili görüşlerini belirten Varan, “Fabrika üretime geçtiği zaman medikal beslenme ürünleriyle ilgili ithalatımızın yüzde 63’ü ülkemizden karşılanmaya başlayacak. Bu da medikal beslenme alanına büyük bir yerlileşme hamlesinin uygulamaya geçtiğini bize gösteriyor.  Küresel değer zincirlerinden daha fazla pay almak ve yabancı yatırımları ülkemize çekmek amacıyla önemli atılımlarımız olacak. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi aracılığıyla Türkiye’yi Doğrudan Yabancı Yatırım Stratejisini hazırlıyoruz." diye konuştu. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2020, 09:53
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını