NAKSAN PLASTİK SATIŞA ÇIKACAK 

Naksan Plastik Genel Müdürü Enis Sarılarlı: "2021 yılını 2,7 milyar liralık ciro ve 100 milyon dolarlık ihracatla kapatmayı düşünüyoruz. 2022 yılında toplam ciromuzun yarısını ihracattan, kalanını ise iç piyasadan elde etmek istiyoruz"

NAKSAN PLASTİK SATIŞA ÇIKACAK 
Endüstrideara

Naksan Plastik Genel Müdürü Enis Sarılarlı 2021 yılının genel değerlendirmesini yaparak yeni dönem hedeflerini paylaştı. Sarılarlı, “2021 yılında 2,7 milyar TL ciro ve 100 milyon dolar değerinde ihracat rakamıyla kapatmayı öngörüyoruz. 2022 yılında ise toplam ciromuzun yarısını ihracat, diğer yarısını iç piyasadan elde etmek istiyoruz. Naksan Plastik’e TMSF kayyum görevlendirildiği zaman Naksan Plastik’teki üretim durdurulmuştu. Tedarikçilere, işçilere ve bankalara borçları bulunuyor. Bankaya olan yüksek borçlar halen devam ediyor. TMSF öncelikle burası için bir kredi limiti imkanı sağladı. Bu kredi limitinden kullanılarak öncelikle işçilerin birikmiş alacakları ödendi. Daha sonra ham madde tedariki sağlanarak üretim sürecine yeniden start verildi. Üretim kapasitesi günden güne arttı. Bugün ise tam kapasite seviyesine ulaştı" dedi. 

İHALEDE MUHAMMEN BEDEL 1 MİLYAR 179 MİLYON TL

Sarılarlı, düzenlenecek olan ihale ile ilgili detaylı bilgiler iletti. Sarılarlı, “İhale 4 Ocak 2022 Salı günü saat 15.30’da TMSF binasında yapılacak. Şirketin muhammen satış bedeli 1 milyar 179 milyon TL olarak belirlendi. Muhammen bedel yabancı değerlendirme şirketi tarafından yapılan incelemeler neticesinde belirlendi.  Yabancı firma, Naksan Plastik'in üretiminden markalara, müşterilerden üretim biçimine, stoklardan makinalara kadar her şeyi inceledi. İnşallah yüksek bir bedele de satılır." diyerek sözlerini tamamladı.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını