MUĞLA’DAN 54 ÜLKEYE SU ÜRÜNLERİ İHRACATI 

Muğla’da kültür balıkçılığı tesislerinde yetiştirilen su ürünleri, Amerika’dan Japonya’ya kadar dünyanın dört bir yanına ihraç ediliyor. 

MUĞLA’DAN 54 ÜLKEYE SU ÜRÜNLERİ İHRACATI 
Robot Zirvesi

Konuyla ilgili açıklama yapan Muğla Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, “Bakanlın tarafından verilen destekler sayesinde son dönemde su ürünleri üretimi konusunda büyük artış elde ediliyor. Muğla’da faaliyet gösteren 14 ihracat izinli balıkçılık ürünleri, işletmesinde tüketime sunulmak üzere taze soğutulmuş, dondurulmuş, bütün, fileto ve işlenmiş füme olarak üretilen deniz ürünleri ihraç ediliyor. Bu yılın ilk yarısında su ürünleri sektöründe 78 bin ton ihracat gerçekleştirildi. Bir önceki yılın toplam ihracat rakamına ulaşıldı” dedi. 

HEDEF 530 MİLYON DOLARA ULAŞMAK 

Saylak, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Yıl sonunda 530 milyon dolarlık bir rakam öngörüyoruz.  Muğla'dan 54 ülkeye su ürünleri ihracatı gerçekleştirilmekte. Bir yandan ihracat rakamlarımızı yükseltirken bir yandan denizlerin sürdürülebilirliği için de çalışıyoruz. Bugünümüz kadar geleceğimizi de düşünmek zorundayız. Su ürünleri sektörü Muğla'nın önder sektörlerinden oldu. Sektörün her türlü proje ve çalışmalarına rehberlik yapmak için yanlarında olacağız.” (AA)

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2021, 15:44
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını