banner1322
x

MOSB'DAN KADIN İSTİHDAMINI DESTEKLEYECEK PROJE

Manisa OSB ve Manisa'daki yetkili kurumlar arasında dezavantajlı kadınların meslek kazanmaları ve çalışma hayatına katılımları amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

MOSB'DAN KADIN İSTİHDAMINI DESTEKLEYECEK PROJE
Robot Zirvesi

Manisa Organize Sanayi Bölgesi (MOSB), Manisa Valiliği, Manisa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü iş birliğiyle dezavantajlı kadınların meslek kazanmaları ve istihdam edilerek çalışma hayatına etkin katılımlarını sağlamak amacıyla bir iş birliği protokolü imzalandı.

OSB FİRMALARINDA İŞ YARATMA ÇALIŞMALARI YAPILACAK

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Feridun Gülgeç, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Eşref Aslan ve MOSB Bölge Müdürü Funda Karaboran'ın katıldığı protokol imza töreni ile imzalar atıldı.

Türkiye’de ilk ve örnek bir uygulama olan söz konusu protokol kapsamında, fiziksel, duygusal, cinsel veya ekonomik olarak istismara uğrayan ve destek ihtiyacı olan kadınlara, Manisa OSB firmalarında istihdam yaratma çalışmaları yürütülecek.

MOSB'dan konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "Kadınların iş gücüne katımlarının arttırılması için aynı yolda yürüdüğümüz tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz." denildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2021, 17:58
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını