MOOV FİLOSUNA 400 YENİ KİA PİCANTO EKLEDİ

Büyüme stratejisi kapsamında yatırımlarına devam eden araç paylaşım platformu MOOV, son olarak DenizFilo’nun finansal çözümleriyle 400 yeni Kia Picanto’yu filosuna dahil etti.

MOOV FİLOSUNA 400 YENİ KİA PİCANTO EKLEDİ
Robot Zirvesi

Filo yatırımlarına devam eden MOOV,  400 yeni KIA Picanto’yu filosuna dahil ederek, araç parkını güçlendirdi.
Türkiye’de ilk kez serbest dolaşımlı araç paylaşım modelini İstanbulluların hizmetine Eylül 2018’de sunduklarını söyleyen Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Emre Ayyıldız, MOOV’da kısa zamanda çok yol kat ettiklerini belirtti. Geçen yıl İzmir ve Ankara’yı da hizmet bölgelerine dahil ettiklerini ve üç büyükşehirde tek uygulama üzerinden hizmet veren marka konumuna ulaştıklarını ifade eden Ayyıldız, bugün filolarına dahil ettikleri 400 yeni Kia Picanto ile filolarını yaklaşık 2 bin 500 araca çıkarttıklarını aktardı. 
Daha önce 2 milyon defa kiralamayla 12 bin ton CO2 salınımının önüne geçtiklerine dikkat çeken Ayyıldız, şimdi bu oranı arttırmayı hedeflediklerini kaydetti. Sektörü geliştirmek adına yatırım ve yeniliklere sürekli devam ettiklerini belirten Ayyıldız, ulaşım modellerinin yeni neslin beklentilerine cevap vermesi gerektiğini söyledi. iş modellerini dijitale taşıyan şirketlerin daha da gelişeceği bir dönem yaşandığını vurgulayan Ayyıldız, MOOV markalarıyla tam dijital altyapıları sayesinde ekstra hiçbir temasa gerek kalmadan, sözleşmeden kiralamaya kadar dijital bir deneyim sunduklarını kaydetti. 

YENİLİKLERE ARA VERMEDEN DEVAM EDECEKLER

MOOV’daki yeniliklere ara vermeden devam ettiklerini söyleyen Ayyıldız, MOOVER’lara fırsat araçları başlığı altında “Yıkama Noktasına Bırakma Fırsatı”, “Yakıt Fırsatı”, “Mesafe Fırsatı” seçenekleri altında 60 TL’ye varan indirimler sunduklarını belirtti. 
MOOV’un filosuna 400 yeni Kia Picanto dahil edilmesine vesile oldukları için oldukça mutlu olduklarını ifade eden Kia Genel Müdürü Can Ağyel ise, araç paylaşımının ve ulaşım modellerinin gelecekte daha fazla tercih edileceğini düşündüklerini belirtti. 
Küresel salgın ile birlikte toplu taşımaya olan talebin azalması, tüm dünyada MOOV gibi mobil hizmet sunan araç paylaşımı çözümlerini ön plana taşıdığını aktaran DenizFilo Genel Müdür Yardımcısı Kaan Özgan de, bu projede DenizFilo’nun araçlarının yer almasından mutluluk duyduklarını söyledi.

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını