MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN İNGİLTERE'YE İHRACAT HEDEFİ YARIM MİLYAR DOLAR 

Birleşik Krallık ile Türkiye arasında imzalanan STA sonrasında açıklamalarda bulunan Mobilya Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Güleç, hedeflerinin İngiltere’ye yarım milyar dolar ihracat yapmak olduğunu söyledi. 

MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN İNGİLTERE'YE İHRACAT HEDEFİ YARIM MİLYAR DOLAR 
Endüstrideara

Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, Birleşik Krallık ile Türkiye arasında imzalanan STA’nın ardından değerlendirmelerde bulundu. STA’nın mobilya sektörüne önemli katkılar sağlayacağını söyleyen Güleç, İngiltere'ye mobilya ihracatının bu yıl 150 milyon dolar seviyesine yaklaştığını belirtti. STA sonrasında ilk hedeflerinin ihracatı yarım milyar dolar seviyesine çıkartmak olduğunu ifade eden Güleç, Türk mobilyacısı için belirsizliklerin ortadan kalkmasının son derece önemli bir gelişme olduğunu söyledi. 

İNGİLTERE ARTAN BİR POTANSİYEL SUNUYOR

İngiltere’nin mobilya ihracat pazarları içinde son 5 yılda ilk 10 pazar içerisinde yer aldığını vurgulayan Güleç, İngiltere’nin her geçen gün artan bir potansiyel sunduğunu aktardı. Güleç, son yıllarda gerek mobilyacıların bu pazara daha fazla odaklanması,  gerekse STA anlaşmasının doğuracağı pozitif etki sayesinde İngiltere'ye ihracatlarının yarım milyar dolar seviyesine çıkmasını kısa dönemli hedef olarak gördüğünü de sözlerine ekledi.  (AA)

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2020, 21:13
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını