Mobilya ihracatı yılın ilk iki ayında arttı! Son rakamlar ne oldu?

İstanbul Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, Türk mobilya sektörünün ilk iki aylık performansını değerlendirdi.

Mobilya ihracatı yılın ilk iki ayında arttı! Son rakamlar ne oldu?
Endüstri 40 Zirvesi

İstanbul Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, Türk mobilya sektörünün 2020 yılı Ocak ve Şubat dönemine dair ihracat verilerini açıkladı, Birlik Başkanı Ahmet Güleç rakamları değerlendirdi.

Bu çerçevede 2019’u 3,5 milyar dolarlık ihracatla kapatan sektör, 2020 yılının ilk iki ayında 578 milyon dolarlık satış grafiği sergiledi. 

Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre mobilya ihracatında yaşanan artış yüzde 15 olarak kaydedildi. 

İHRACATTA HEDEF, 5 MİLYAR DOLARA ULAŞMAK

Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyada pek çok ülkeye yayılan Korona virüsten kaynaklanan boşluğu doldurmak üzere harekete geçerken, İstanbul Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, sektörün 2020 yılsonu ihracat hedeflerini 4,5 milyar dolar olarak açıkladı.

Güleç, 26-29 Mart 2020’deki İstanbul’da Uluslararası Alım Heyeti Organizasyonu’nda dünyanın en önemli ithalatçılarını Türk ihracatçısını ile bir araya getireceklerini, etkinlik sayesinde ihracatta hedeflenen 4,5 milyar dolarlık rakamın 5 milyar dolara çıkabileceğini söyledi.


 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2020, 09:31
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını