Milli Piyango'dan, büyük ikramiye, alınmadı açıklaması

Milli Piyango İdaresi’nden yapılan açıklamaya göre, yılbaşı büyük ikramiyesi olan 70 milyon liralık biletin sahibinin ödülünü almadığı ortaya çıktı.

Milli Piyango'dan, büyük ikramiye, alınmadı açıklaması
EndüstrideAra1

ANKARA (AA) - Milli Piyango İdaresi (MPİ) Genel Müdürlüğünce, 31 Aralık 2018'deki yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiyenin, Kadıköy’de Ali Özçalımlı isimli bayi tarafından satıldığı ifade edildi.
70 milyon liralık Milli Piyango ikramiyesinin talihlisi ile çeşitli basın kuruluşlarında, asılsız haberler çıktığını belirten, Milli Piyango İdaresi (MPİ) talihlinin idareye başvurmadığını ve ödemenin de kesinlikle yapılmadığını açıkladı. 

750 BİN LİRALIK KAYIP SÖZ KONUSU

Aylık 1,5 milyon lira mevduat faizi olan ikramiyenin, şimdiden 750 bin liralık faiz kaybı söz konusu.
Bayilerin, milli piyango çekilişlerinden yüzde 9,7 oranında kar payları söz konusu. Yaygın olarak ilk üç günde alınan, Milli Piyango yılbaşı özel ikramiyesi için bir haftalık bekleme süresi de normal kabul ediliyor. 

İKİ HAFTANIN ÜZERİNDE BEKLEME NORMAL DEĞİL!

Konuyla ilgili değerlendirmelerde, talihlinin, elinde hamiline bir biletle bu kadar uzun süre beklemesinin, ciddi bir baskı unsuru olduğuna değinilerek, ikramiyenin çıktığını fark edilmemesi ya da kaybolması olasılığının da söz konusu olduğu belirtiliyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 15:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Veli
Veli - 2 yıl Önce

Peki ne olacak

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler