banner1322
x

Milli Muharip Uçak Geliştirilmesi Projesi için çağrı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı olan İsmail Demir, Milli Muharip Uçak (MMU) Geliştirilmesi Projesi'nde Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ile HAVELSAN'ın iş birliğine imza attığını söyledi.

Milli Muharip Uçak Geliştirilmesi Projesi için  çağrı
Endüstri 40 Zirvesi

ANKARA (AA) - Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı olan İsmail Demir, Milli Muharip Uçak (MMU) Geliştirilmesi Projesi'nde Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ile HAVELSAN'ın iş birliğine imza attığını söyleyerek, "Milli Muharip Uçak Geliştirilmesi Projesi tamamlandığında ülkemiz dünyada ABD, Rusya ve Çin’den sonra 5. nesil muharip uçağı üretebilecek altyapı ve teknolojiye sahip ülkeler arasında yer alacak." şeklinde konuştu..

Başkan Demir, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele sürecinde savunma sanayi sektörünün, tedbirleri en üst seviyede uygulayıp faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtit.

Demir, MMU geliştirilme çalışmalarının da hız kesmeden s devam ettiğini ve bu proje kapsamında TUSAŞ ile HAVELSAN'ın iş birliğine imza attığını söyledi.

TUSAŞ ile HAVELSAN'ın iş birliğiyle, yazılım geliştirme, simülasyon, eğitim ve bakım simülatörleri gibi birçok çalışma gerçekleştireceğine dikkaçt çeken Demir, "MMU'nun Geliştirilmesi Projesi tamamlandığında ülkemiz dünyada ABD, Rusya ve Çin'den sonra 5. nesil bir muharip uçağı üretebilecek altyapı ve teknolojiye sahip ülkeler arasında yer alacak." dedi.

TUSAŞ ve HAVELSAN arasındaki iş birliği, gömülü eğitim/simülasyon, eğitim ve bakım simülatörleri ve çeşitli alanlarda verilecek mühendislik desteği (Virtual Test Environment, proje seviyesi yazılım geliştirme ve siber güvenlik) konularını kele alıyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2020, 17:28
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını