MİCROSOFT HANGİ FİRMAYI SATIN ALACAK?

Microsoft'un ses tanıma teknolojileri geliştiren Nuance Communications'ı satın alacağı bildirildi. Satın almanın detayları haberimizde...

MİCROSOFT HANGİ FİRMAYI SATIN ALACAK?
Endüstrideara

ABD'li teknoloji şirketi Microsoft, yapay zeka ve ses tanıma teknolojileri geliştiren Nuance Communications firmasını borçlarıyla beraber toplamda 19,7 milyar dolara satın alacağını açıkladı.

HİSSE BAŞINA 56 DOLAR ÖDEME YAPACAK

Konu hakkında firmadan bir açıklama yapılarak söz konusu satın alma için şirketlerin anlaşmaya vardığı ifade edildi.

Açıklamada, Microsoft'un, yapay zeka ve ses tanıma teknolojileri geliştiren şirketi hisse başı 56 dolar olmak üzere toplam 19,7 milyar dolar bedelle satın alacağı kaydedildi.

ÖZEL BULUT STRATEJİSİNİN SON ADIMI OLACAK

Açıklamada, Nuance Communications'ın sağlık hizmetleri ve kurumsal yapay zeka teknolojileri alanındaki tecrübesine dikkat çekilerek, halihazırda şirketin üst yöneticiliği pozisyonunda bulunan Mark Benjamin'in görevine devam edeceği beyan edildi.

Açıklamada ayrıca, markanın sektöre özgü bulut çalışmalarını hızlandırdığı, söz konusu çalışmalar doğrultusunda sağlık sektörünün de yer aldığı ve gerçekleştirilen satın almanın "şirketin sektöre özel bulut stratejisinin en son adımı" olduğu bilgilerine yer verildi. (AA)


 

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2021, 15:52
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını