banner1013
x

Microsoft, başarılı açık kaynak projelerini buluşturdu

Dünyanın önde gelen açık kaynak geliştiricileri, 11 Aralık’ta gerçekleştirilen Microsoft Açık Kaynak Zirvesi’nde, yeni gelişmeleri ve başarılı açık kaynak projelerini anlattı. 

Microsoft, başarılı açık kaynak projelerini buluşturdu
EndüstrideAra - Haber Detay

Microsoft Türkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ikinci Açık Kaynak Zirvesi'nde, 1000’den fazla katılımcı açık kaynak dünyasındaki gelişmeleri konuştu ve başarılı açık kaynak projelerini paylaştı. Microsoft Türkiye yöneticileri, iş ortakları ve uzmanlar yeni teknolojileri deneyimleyip DevOps ve Açık Kaynak Teknik Workshop’larına katıldı. Microsoft Türkiye Pazarlama ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, Microsoft’un açık kaynak yolculuğunu hakkında verdiği bilgide, Linux’la başlayıp Github’la güçlenerek süren serüvende açık kaynağı sahiplendiklerini ve bu alanın gelişmesi adına güçlü adımlar attıklarını vurguladı. Kundakçı, Microsoft’un bulut platformu Azure'nin üzerinde geliştirici ve kullanıcılar için en güncel ve yararlı imkânları sunduklarını da sözlerine ekledi.  

DÖRT FARKLI SALONDAKİ OTURUMLAR 

Açık kaynak çözümleri kullanarak sergilediği performans ile dikkat çeken RAW Canlı Kodlama ekibinin de renk kattığı Zirve, öğleden sonra düzenlenen dört farklı salondaki oturumlarla büyük ilgi gördü. Uygulama geliştirme, yapay zeka başta olmak üzere, data ve startup’larla ilgili sunumların ve demoların yer aldığı oturumların yanında DevOps Workshop’u katılımcılarla buluştu. 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 17:50
YORUM EKLE

Radyo

Dyson

Dergiler