METRO TÜRKİYE’DEN 100 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Metro Türkiye CEO'su Sinem Türüng, şirketin gelecek yatırımları hakkında açıklamalarda bulundu ve 2021 yılında 100 milyon liralık bir yatırım yapacaklarını söyledi.

METRO TÜRKİYE’DEN 100 MİLYON LİRALIK YATIRIM
EndüstrideAra - Haber Detay

Bloomberg HT’ye konuk olan Metro Türkiye CEO'su Sinem Türüng, pandemi sürecinde perakende sektörünün ilk 3 çeyreği ve şirketin gelecek yatırımları hakkında açıklamalarda bulundu. 
Yaklaşık 23 milyon liralık bir yatırımla 6 mağazada Metro Fast çözümünü hayata geçirdiklerini belirten Türüng, gelecek sene 20 mağazanın daha eklenmesiyle yaklaşık 100 milyon liralık bir yatırım yapacaklarını söyledi.
Pandemiyle birlikte büyük şehirlerde mobilitenin yüzde 40 azaldığını ve temassız alışveriş talebinin öne çıktığını ifade eden Türüng, maliyet enflasyonundan kaynaklı bir fiyat artışı gördüklerini belirtti.

“20 MAĞAZADA DAHA METRO FAST OLACAK”

Önümüzdeki sene büyüme hedefleri olduğunu anlatan Türüng, yaklaşık 23 milyon liralık bir yatırımla 6 mağazada Metro Fast çözümünü hayata geçirdiklerini ve önümüzdeki sene 20 mağazada daha Metro Fast çözümünü müşterileriyle buluşturmayı planladıklarını söyledi.  Türüng, 20 mağazanın daha eklenmesiyle 100 milyon liralık bir yatırım yapmış olacaklarını da sözlerine ekledi. 
 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2020, 22:12
YORUM EKLE

Radyo

Proses Zirvesi

Dergiler