banner1322
x

Mersin'deki projelere toplam 32 milyon liralık katkı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Mersin Koordinatörü olan Beytullah Uygur, bu sene kabul edilen projelere kurumlarınca verilen 32 milyon liralık hibe desteğiyle Türkiye birincisi olduklarını söyledi.

Mersin'deki projelere toplam 32 milyon liralık katkı
Endüstrideara

MERSİN (AA) - Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Mersin Koordinatörü olan Beytullah Uygur, bu sene kabul edilen projelere kurumlarınca verilen 32 milyon liralık hibe desteğiyle Türkiye birincisi olduklarını söyledi.

Uygur, Erdemli Ticaret ve Sanayi Odasında, IPARD II Programı 8. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında gerçekleştirilen tanıtım toplantısında, kurumlarınca çeşitli sektörlerde yatırımcılara yüzde 40 ile 70 arasında hibe desteği sağladıklarını belirtti.

Kurumlarının 2012 senesinden beri Mersinlilere hizmet verdiğini  dile getiren Uygur, şöyle konuştu:

"Kurum olarak yatırımcılar için 11 çağrıya çıktık. Kurumumuza toplamda 350 proje geldi ve bunların 179'u ile sözleşme imzaladık. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Koordinatörlüğünde 42 il var ve bu iller içerisinde Mersin de bulunuyor. Bu yıl kabul edilen projelere kurumumuzca verilen 32 milyon lira hibe desteğiyle Türkiye birincisi olduk. Verilen hibe miktarlarının daha fazla olması için ayakları yere basan ileriye dönük projeler yapmak gerekiyor."

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2019, 14:22
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını