MERCEDES-BENZ KÜRESEL IT ÇÖZÜMLERİ MERKEZİ’NE 100 KİŞİLİK EK İSTİHDAM

Mercedes-Benz Otomotiv Küresel IT Çözümleri Merkezi bünyesinde kurulan Daimler Mobility Global Tech-Hub için Back-End, Front-End ve Full-Stack yazılım geliştirme uzmanlığı alanında yazılım mühendisi, çözüm mimarı, DevOps mühendisi, CloudOps mühendisi, UX tasarımcısı, QA mühendisi ve Scrum Master’lar aranıyor.

MERCEDES-BENZ KÜRESEL IT ÇÖZÜMLERİ MERKEZİ’NE 100 KİŞİLİK EK İSTİHDAM
Robot Zirvesi

Mercedes-Benz’in ana şirketi Daimler AG’, 2013 yılında küresel IT stratejisi kapsamında Türkiye’yi bilgi teknolojileri üslerinden biri olarak konumlandırıldı.  Küresel IT Çözümleri Merkezi’nde 100 kişilik ek istihdam sağlayacak olan Daimler AG, bu kapsamda SAP ve yazılım geliştirme alanlarında farklı deneyime sahip uzmanlar istihdam edecek.

Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu Üyesi ve Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi Direktörü Özlem Vidin Engindeniz konuya ilişkin değerlendirmede bulundu.

Küresel IT Çözümleri Merkezi olarak her yıl büyüyerek, servis ve ürün portfolyomuzu genişleterek yolumuza devam ediyoruz diyen Engindeniz, 2020 yılının sonunda kurulan, Daimler Mobility organizasyonu için bir yazılım geliştirme üssü olacak Daimler Mobility Global Tech-Hub hizmet vermeye başladığını belirtti.

Bu doğrultuda Daimler Mobility Global Tech-Hub’da çalışmak üzere 2021 yılında ek yazılım mühendisleri istihdam edileceğini de duyurdu.

Engindeniz, “Bunun yanı sıra lokasyonumuzun Daimler dünyası içerisinde her geçen gün önemi artmakta ve çeşitli alanlarda yeni sorumluluklar da almaktayız. Bu çerçevede  SAP danışmanlarından oluşan bir ekip daha kuracağız. Tüm bunlara ek olarak ekosistemin henüz olmadığı ülkelere ilk defa Mercedes Me Connect hizmetinin sunulması, Online Me Store gibi farklı satış kanallarının aktif hale getirilmesi, satış ve satış sonrası süreçlerinin ülkeye adaptasyonu, mobil uygulamaların canlıya çıkartılması gibi hedeflerin olduğu Rollout ekibimizi de ek istihdam ile genişletmeyi planlıyoruz.” dedi.

Engindeniz, tüm yeni istihdam planlarıyla, 100 yeni çalışanı bünyelerine ekleyerek, 2021 yılında kapsamlı yeni iş imkânları sağlacaklarını da ifade etti.

İSTİHDAMA ARALIKSIZ DESTEK

2013 yılında 38 çalışan ile faaliyetlerine başlayan Küresel IT Çözümleri Merkezi’nin, 7 yılda 10 kat büyüyerek mevcutta tedarikçileri ile beraber 380’in üzerinde çalışanı ile yatırımlarına ara vermeden devam ettiği bildirildi.

Back-End, Front-End ve Full-Stack yazılım geliştirme alanlarında, başlangıç veya ileri seviyede tecrübeye sahip, İngilizce seviyesi ileri derecede olan tüm yazılımcıların başvuruları bekleniyor.

Küresel IT Çözümleri Merkezi, yazılım geliştirme uzmanlarının yanı sıra SAP danışmanları da istihdam edecek. Bu kategoriye başvuracak uzmanlarda farklı SAP (MM, SD, WM, QM, FI, PP vs) modüllerinde deneyim, ileri seviyede Almanca ve İngilizce bilgisi isteniyor. Başvurulan pozisyona göre aranan tecrübe seviyesi de farklılık gösteriyor.

İlgili iş pozisyonlarına başvurmak isteyenler buradan ilanlara ulaşabilecekler.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2021, 13:39
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını