MERCEDES-BENZ'DEN KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE ÇÖZÜM

Çarpışma önleyici fren asistanı ve dönüş yardımcısı gibi öncü güvenlik donanımlarıyla ilkleri sunan Mercedes-Benz Conecto Solo, Kahramanmaraş halkının güvenli bir biçimde seyahat etmesini sağlayacak.

MERCEDES-BENZ'DEN KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE ÇÖZÜM
Endüstrideara

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım hatlarında kullanılmak üzere 5 adet 2021 model Mercedes-Benz Conecto Solo aracı, Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen törenle teslim aldı. Kahramanmaraş halkına hizmet verecek olan Mercedes-Benz Conecto Solo; şehir içi otobüs sektöründe Türkiye’de ilk defa sunulan çarpışma önleyici fren asistanı ve dönüş yardımcısı gibi güvenlik donanımlarıyla fark yaratıyor. Dünyanın en modern otobüs fabrikalarından olan Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretilen Mercedes-Benz Conecto Solo, tam alçak tabanlı yapısıyla geniş bir iç mekâna sahipken; ekonomik ve çevreci E6 motoruyla benzersiz yakıt ekonomisi sağlayan reküperasyon (geri kazanım) modülünü de barındırıyor. Sadece yeni Conecto otobüslerinde bulunan bu modül sayesinde otobüsün depoladığı enerji, ilave yakıt tasarrufu olarak geri dönüyor. Yangın ikaz ve söndürme sistemi, engelli rampası, otomatik klima sistemi gibi pek çok aksesuarla donatılan Conecto Solo, yüksek güvenlik ve konfor standartlarını bir üst basamağa taşıyor. Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen törende Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne araçlar, Mercedes-Benz Türk Şehir İçi Otobüs ve Kamu Satış Grup Müdürü Orhan Çavuş ve Kamu Satış Koordinatörü Doğan Celep tarafından teslim edildi. 

YÜKSEK ÜRETİM KALİTESİ

Mercedes-Benz Türk Şehir İçi Otobüs ve Kamu Satış Grup Müdürü Orhan Çavuş, törende yaptığı konuşmada “2020 yılında hareketlenen şehir içi otobüs satışlarımız 2021 yılında da devam ediyor. Dünyanın en modern otobüs fabrikalarından biri olan Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretilen Conecto Solo araçlarımızın ileri güvenlik teknolojileri sayesinde Kahramanmaraşlılar, trafikte güvenle seyahat edecekler. Conecto Solo’nun geniş yolcu kapasitesi sayesinde Kahramanmaraş halkı sosyal mesafelerini koruyarak gönül rahatlığıyla ulaşımlarını sağlayacak. Yeni otobüslerde ayrıca, Covid-19 salgınına karşı yeni antiviral etkili yüksek performanslı aktif filtre yazılımı ve aktif filtreler de kullanılarak hijyen seviyesi artırılıyor. Düşük yakıt tüketiminin sağladığı uygun işletim maliyetleri ve yüksek üretim kalitesiyle Conecto Solo modelimizin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne uzun yıllar boyunca hizmet edeceğinden eminiz. Kahramanmaraş halkının ulaşım ihtiyaçlarında Conecto Solo otobüslerimizi tercih ederek konfor ve güvenliği önceliklendiren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Kahramanmaraş halkının sağlıklı günlerde araçlarımızla seyahat etmelerini temenni ediyoruz.” dedi. 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör; “Belediye olarak otobüs tercihimizde; dayanıklılığa, konfora, güvenliğe ve işletim maliyetlerine dikkat ediyoruz. Mercedes-Benz markası, Türkiye’de sadece Conecto araçlarda standart olarak sunduğu yeni güvenlik donanımlarıyla hem yolcuları hem de işletmecileri düşünüyor. Euro 6 motoruyla çevre dostu olması ve yakıt ekonomisi, Conecto’yu tercih etmemizde büyük rol oynadı. Toplu taşımadaki sorunları en aza indirmek ve yoğun hatlarda sefer sayılarını arttırmak adına araç filomuza 5 yeni otobüs katarak toplamda 70 otobüs ile halkımızın ulaşım ihtiyacını karşılayacağız. Bu teslimatın gerçekleşmesinde emeği geçen tüm Mercedes-Benz Türk yetkililerine teşekkürlerimi sunarken; yeni otobüslerimizin Kahramanmaraşlılara hayırlı olmasını, bu otobüslerle güzel ve sağlıklı günlerde seyahat etmelerini diliyorum.” dedi.

OTOBÜSLERİN İÇİNDEKİ HAVA, İKİ DAKİKADA BİR TAMAMEN YENİLENİYOR

Mercedes-Benz örnek niteliğinde güvenlik donanımları sunmaya devam ediyor. Covid-19 pandemisine karşı otobüslere takılan yeni iklimlendirme sistemi bu güvenlik donanımlarının başında yer alıyor. Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası’ndan Şubat 2021 itibarıyla çıkacak tüm şehir içi otobüslerde aktif filtreler standart donanım oldu. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edilen Mercedes-Benz Conecto Solo otobüsler de bu aktif filtre yazılımı ve aktif filtrelere sahip. Mercedes-Benz otobüslerinin yeni filtre teknolojisi, yayılım riskini en aza indirmek için tasarlandı. Tam otomatik iklimlendirme sistemi, araç içerisindeki havayı sürekli olarak değiştiriyor. Her iki dakikada bir aracın içindeki hava sürekli ve tamamen yenileniyor. Ofislerde en az saatte bir, diğer yaşam ortamlarında ise en az iki saatte bir havanın yenilendiği düşünüldüğünde, Mercedes-Benz otobüslerinin yeni yazılım ve filtrelerinin üstün teknolojisi daha iyi anlaşılıyor.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2021, 08:03
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını