banner1322
x

Melek yatırımcılar İstanbul'da bir araya geldi

- Anadolu Ajansı'nın "Global İletişim Ortağı" olduğu, dünyanın en büyük erken aşama sermaye ve yatırım piyasaları topluluğu Dünya Melek Yatırım Forumu, İstanbul'da başladı - Yüzlerce melek yatırımcıyı İstanbul'da buluşturan forum, 2 gün sürecek ve 24 ana oturumda 132 konuşmacıya ev sahipliği yapacak

Melek yatırımcılar İstanbul'da bir araya geldi
Enerji Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Küresel erken aşama yatırım ve sermaye piyasalarının "Davos"u olarak  nitelendirilen Dünya Melek Yatırım Forumu (World Business Angels Investment Forum-WBAF), 500 milyar dolarlık fonu yöneten melek yatırımcıları İstanbul'da bir araya getirdi.

Anadolu Ajansı'nın "Global İletişim Ortağı" olduğu WBAF, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan ve Dünya Melek Yatırım Forumu Başkanı Baybars Altuntaş'ın katılımıyla start verdi.

Forum, Swissotel The Bosphorus'ta, toplam 92 ülkeden çok sayıda delegenin katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Özel sektör ve kamu iş birliğinin nasıl daha fazla geliştirilebileceğine odaklanacak olan organizasyon, 24 ana oturuma ve 132 uluslararası konuşmacıya ev sahipliği yapacak. Yüzlerce melek yatırımcı ve sermaye piyasalarının ana oyuncularının yer alacağı forumun ikinci günü Küresel Fon Bulma Sahnesi'nde 42 ülkeden 100 start-up, küresel yatırımcılara sunumlar gerçekleştirilecek.

Bu seneki oturumlara Nelson Mandela'nın torunu Swati Mandela'nın da katılması bekleniyor. Dünyanın ilk unicorn'larından birinin kurucusu olan, eski Singapur Milletvekili Prof. Inderjit Singh de burada bir konuşma gerçekleştirecek.

Forumda 7 uluslararası anlaşmanın imzalanması beklenirken, 2 yatırımcı toplantısı da gerçekleştirilecek. 92 ülkeden davetli 260 özel yatırımcıya, Malezya Ticaret Bakanı Datuk Darell Leiking ve Arnavutluk Girişimcilik Bakanı Eduard Shalsi özel sunum yapılacak.

Ayrıca, Macaristan İhracat Tanıtım Ajansı (HEPA), İspanya Yatırım Ajansı (ICEX), Bahrain Ticaret Odası (BCCI), UNIDO, Anadalucia Hükümeti Yatırım Ajansı, Katar Kalkınma Bankası (QDB), Rusya Federasyonu Investoro Yatırım Ajansı, Nasdaq ve Dünya Bankası IFC güçlü delegasyonlarla foruma katılım sunacak.

Kraliyet Akademisi Başkanı Princess Dr. Nesrin El Hashemite, Mauritius 6. Devlet Başkanı Prof Ameenah Gurib-Fakim, Malezya Ticaret Bakanı Datuk Darell Leiking, Arnavutluk Girişimcilik Bakanı Eduard Shalsi, Mali Ekonomi Bakanı Safia Boly ve Meksika Dışişleri Bakan Yardımcısı Martha Delgado Peralta'nın konuşma yapacağı etkinliğe, Portekiz ve Tunus'tan eski siyasetçiler de yer alacak.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2020, 14:53
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını