MEGA METAL’E 4 MİLYON AVRO KAYNAK SAĞLANDI

TSKB ve EBRD, Mega Metal’e 4 milyon avro değerinde destek kredisi sağladı. Sağlanan finansman kaynağı şirketin işletme sermayesi amacıyla kullandırılacak.

MEGA METAL’E 4 MİLYON AVRO KAYNAK SAĞLANDI
Robot Zirvesi

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Kayseri’de faaliyet gösteren Mega Metal için 4 milyar avro değerinde destek kredisi sağladı. İşletme sermayesi kapsamında kullandırılacak olan kredi için her iki banka yüzde 50 – 50 oranında ortak oldu. 

İLK ANLAŞMA 2016 YILINDA İMZALANDI 

TSKB ve EBRD tarafından ilk olarak 2016 yılında imzalanan risk anlaşmasının ikinci fazı niteliğindeki risk paylaşım anlaşması, 2019 yılının ilk yarısında imzalandı. Risk paylaşım anlaşması ile Türkiye’de özel sektörde faaliyet gösteren firmaların yatırımlarını ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını finanse etmek amacıyla destek sağlanıyor. 

KABLO ÜRETİCİLERİNE ÜRÜN TEDARİK EDİYOR 

Mega Metal Sanayi ve Ticaret AŞ, yaptığı yüksek teknoloji yatırımları sayesinde oksijensiz ortamda gerçekleştirdiği ve 0,005 mm. inceliğe kadar indirebildiği üretimi ile değişik sektörlerde faaliyet gösteren global kablo üreticilerine ürün tedariki sağlıyor.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2021, 11:15
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını