banner1322
x

MEDİNE HAVALİMANI İÇİN “ORTA DOĞU’NUN EN İYİ”Sİ ÖDÜLÜ

TAV Havalimanları tarafından işletilen Suudi Arabistan’ın Medine Havalimanı, yolcu değerlendirmelerine göre verilen Skytrax ödüllerinde “Orta Doğu’nun En İyi” en iyi havalimanı ödülüne layık görüldü.

MEDİNE HAVALİMANI İÇİN “ORTA DOĞU’NUN EN İYİ”Sİ ÖDÜLÜ
Enerji Zirvesi

TAV tarafından yapılan açıklamaya göre, TAV’ın portföyünde bulunan Riga, Zagreb ve Tiflis de Doğu Avrupa’nın en iyi 10 havalimanı arasında yer buldu.

Konuyla ilgili olarak görüşlerine başvurulan TAV Havalimanları İşletmelerden Sorumlu Grup Başkanı Kürşad Koçak, TAV olarak sekiz ülkede toplam 15 havalimanı işlettiklerini anımsatarak, "Servis şirketlerimizle birlikte ürün ve hizmetlerimiz 26 ülkede 92 havalimanında yer alıyor. Entegre iş modelimiz sayesinde, seyahat deneyiminin her adımında hizmet veriyoruz. Böylece yolcularımızın ihtiyaçları ve beklentilerini yakından takip ederek, hızlı bir şekilde inovatif çözümler üretiyoruz. Kutsal Topraklar’ın giriş kapısı Medine Havalimanı’nın hizmet kalitesiyle bölgenin en iyisi seçilmesinden mutluluk duyuyoruz." şeklinde konuştu.

TAV Havalimanları, 2019 senesinde 8,4 milyon yolcuya hizmet sunan Medine Havalimanı’nı 2037 yılına kadar kadar işletme hakkına sahip bulunuyor. Ağırlıklı olarak umre ve hac yolcularına hizmet sunan havalimanında, TAV’ın yaklaşık 1,2 milyar dolar yatırımla yenilediği yolcu terminali Nisan 2015’te hizmete açıldı. Yeni terminal binası Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde Enerji ve Çevresel Tasarımda Liderlik (LEED) sertifikası alan ilk bina oldu.

1999 senesinden beri verilen Skytrax Dünya Havalimanı Ödülleri kapsamında tüm dünyada 500’ü aşkın havalimanı yolcu anketleriyle 30’dan fazla kritere göre değerlendiriliyor. Bu sene pandemi nedeniyle alınan önlemleri değerlendirmek amacıyla anket kapsamı genişletildi. (AA)
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını