banner1322
x

MEDİA MARKT'TAN 100 MİLYON TL'LİK YATIRIM 

Yatırımlarına devam eden Media Markt, yıl içinde toplamda 100 milyon TL yatırımla 10 yeni mağaza açacak ve 500 ilave istihdam yaratacak.

MEDİA MARKT'TAN 100 MİLYON TL'LİK YATIRIM 
Endüstrideara

Media Markt, 2021’de toplamda 100 milyon TL yatırımla 10 yeni mağaza açarak, 500 ilave istihdam yaratacak.
Media Markt Türkiye’nin 2020 yılında salgına rağmen yüzde 45 büyüdüğünü belirten Media Markt Türkiye CEO’su Yenal Gökyıldırım, yıl boyunca dijital satışlarının 400 arttığını ifade etti.
Dijital kanalların payının yüzde 30 olduğunu, 2021’de bu payı yüzde 35’e çıkaracaklarını söyleyen Gökyıldırım, Türkiye’de tüketici elektroniği pazarının tüm kategorilerde çift haneli artışla yüzde 31 büyüyerek, yaklaşık 80 milyar TL’lik hacme ulaştığını söyledi. Geçen yıl pazarda yakalanan büyüme trendinin bu yıl da devam etmesini beklediklerini söyleyen Gökyıldırım, Media Markt Türkiye’nin grubun 13 Avrupa ülkesini geride bırakarak, en hızlı büyüyen ülke olduğunu aktardı. 
Türkiye'de mağazalarının yıllık 175 milyon ziyaretçi ağırladığını ifade eden Gökyıldırım, mağazalarının kapalı kaldığı 70 gün boyunca online satışlarının arttığını söyledi.

MÜŞTERİLERİN 4’TE 1’İ ÇOKLU KANAL KULLANIYOR

Müşterilerinin 4’te 1’inin artık çoklu kanal kullandığına dikkat çeken Gökyıldırım, müşterilerin artık çoklu kanal istediğini ve bu yüzden de mağaza açmaya devam edeceklerini söyledi. Bu yıl 4 yeni şehre daha gitmeyi planladıklarını belirten Gökyıldırım, şimdilik sadece Tekirdağ’ın net olduğunu belirtti. Mağaza personelinin mağaza içinde müşterilere yardım ettiği tabletleri, cep telefonlarıyla değiştireceklerini dile getiren Gökyıldırım, cep telefonlarının içinde tabii işi kolaylaştıran, müşteriler için alışverişi kişiselleştiren yazılımlar da olduğunu söyledi. 


 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını