banner1013
x

Maraş usulü robot yarışması

Bu yıl 8 ülkeden 510 robot ve 650 yarışmacının katıldığı Uluslararası Kahramanmaraş Teknokent Robot Yarışması’nda kazananlar Japonya’ya gitmeye hak kazandı.

Maraş usulü robot yarışması
EndüstrideAra5

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Türkiye Belediyeler Birliği ve Kahramanmaraş Teknokent tarafından ortaklaşa düzenlenen 2. Uluslararası Kahramanmaraş Teknokent Robot Yarışması’nda kazananlar belli oldu.

KSÜ Avşar Yerleşkesi Kapalı Spor Salonu’nda 4-5 Mayıs’ta gerçekleştirilen, Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Çin, Japonya, Malezya, Meksika, Romanya ve Tunus olmak üzere 8 ülkenin yer aldığı yarışmaya toplam 510 robot ve 650 yarışmacı katıldı.

KAZANANLAR JAPONYA’DA YARIŞACAK

Çizgi İzleyen, Hızlı Çizgi İzleyen, Sumo, Mini Sumo ve Serbest Proje olarak 5 farklı kategoride düzenlenen yarışmada dereceye girenler, dünyanın en prestijli robot yarışmalarından olan All Japan Robot-Sumo Tournament 2019’a katılma fırsatı elde etti.

Toplamda 60 bin TL değerinde ödülün dağıtıldığı yarışmada, kategori bazında ilk 8’e giren takımlar ödüllendirilirken, birinciler şu takımlar oldu:

2018’DE 285 ROBOT YARIŞMIŞTI

Sumo kategorisinde Malezya takımı, Mini Sumo kategorisinde Meksika takımı “BorisX”, Çizgi İzleyen kategorisinde Erdoğan Çelik “Yerköy” isimli robotuyla, Hızlı Çizgi İzleyen kategorisinde Burak Âşık Robowolf H5 isimli robotuyla, Serbest kategoride “Tartım Robotu” projesiyle Murat Denktaş birinci olmayı başardılar.

Geçen yıl ilk kez düzenlenen yarışmaya 285 robot katılım sağlamıştı.


 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 16:03
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler