banner1322
x

Kuyumculardan yüzde 10 indirim

İstanbul Kuyumcular Odası, Enflasyonla Topyekun Mücadele Kapsamı'nda, yüzde 10'luk indirime gitti. Oda Başkanı Mustafa Atayık: "İşçilik maliyetlerimizde en az yüzde 10 indirim yaparak ülkemizde sayıları 40 bini bulan büyük kuyumcu ailesi olarak biz de destek veriyoruz." dedi.

Kuyumculardan yüzde 10 indirim
Endüstri 40 Zirvesi

İSTANBUL (AA) - İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık, "Dış kaynaklı saldırılarla köpürtülerek artan döviz fiyatlarıyla yeniden adeta hortlatılan enflasyon canavarıyla yapılacak mücadeleye işçilik maliyetlerimizde en az yüzde 10 indirim yaparak ülkemizde sayıları 40 bini bulan büyük kuyumcu ailesi olarak biz de destek veriyoruz." ifadelerini kullandı.

İstanbul Kuyumcular Odası'ndan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Atayık, oda olarak bu kampanyayla ilgili tüm meslektaşlarına gerekli duyuru ve bilgilendirmeleri yaptıklarını aktardı.

Atayık, vatandaşların, Enflasyonla Topyekun Mücadele afişi ve logosunun olduğu tüm kuyumcu mağazalarından program süresi boyunca indirimli olarak alışveriş yapabileceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Çünkü, milli ekonomimize yönelen toplu ve çok yönlü saldırılara karşı ancak kenetlenerek ve tek yumruk halinde mücadele vererek galip gelebiliriz. Sadece devletimizin ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının değil, tüm sektörlerin, firmalarımızın, STK'ların ve ekonomimizin en önemli unsuru olan tüketiciler, şayet yeni bir kurtuluş savaşı ruhuyla bu konuyu sahiplenebilirse sonuç alabiliriz. Halkımızın hem iyi günlerinde (düğün, nişan, Anneler Günü, Sevgililer Günü vs) hem de kötü günleri, sıkıntılı süreçlerinde dostu (yastık altı tasarruflar) ve sırdaşı olan kuyumculuk sektörü olarak elimizi taşın altına koyuyoruz."

Atayık, dış kaynaklı saldırılarla köpürtülerek artan döviz fiyatlarıyla yeniden adeta hortlatılan enflasyon canavarıyla yapılacak mücadeleye işçilik maliyetlerinde en az yüzde 10 indirim yaparak ülkede sayıları 40 bini bulan büyük kuyumcu ailesi olarak kendilerinin de destek verdiğini ifade etti.

Enflasyonla Topyekun Mücadele'nin bir neferi olmaya hazırız

Mustafa Atayık, enflasyonun karamsarlık, işsizlik, yatırımsızlık, ümitsizlik, piyasalardaki döngünün kaybolması ve yokluk olduğunu belirterek, "Döviz artışlarını fırsat bilerek acımasızca fiyat artışı yapanlar da bilsinler ki bugün kazançlı gibi görünseler de yarınlarını kaybedeceklerini çok iyi bilmelidir. Başka bir ülkemiz ve Türkiye'miz yok. Hepimiz, aynı geminin yolcularıyız. Gemi su aldığında bundan eninde sonunda hepimiz etkileneceğiz. Enflasyon, aslında kazanını olmayan bir tehlikeli oyundan başka bir şey değildir." bilgisini verdi.

Atayık, enflasyonla mücadelede başarıya ulaşmanın yolunun, dünyaya inat ve tüm geleceği kazanmak için gerekirse birkaç ay fedakarlık yaparak tüm artan girdi ve ham madde fiyatlarına göğüs gererek bunları, fiyat etiketine artış olarak yansıtmamaktan geçtiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Biz, bugün 150’den fazla ülkeye ihracat yapan ve dünyada liderliğe oynayan ülkemizdeki tek sektörün temsileri olarak tek kazanç kalemimiz olan işçilik fiyatlarında en az yüzde 10 indirim yaparak Enflasyonla Topyekun Mücadele'nin bir neferi olmaya hazırız. Bir yandan döviz karşında TL’nin değer kaybıyla hem iç piyasada hem de ons fiyatlarının dünyada artışa geçmesiyle yükselen altın fiyatlarına rağmen işçilik fiyatlarımızda indirim kampanyasını başlatarak halkımızın ve devletimizin yanında olduğumuzu ve olmaya devam edeceğimizi dosta düşmana ilan ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 12:06
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını