KUVEYT TÜRK NET KARINI 1,4 MİLYAR TL’YE YÜKSELTTİ

Kuveyt Türk net karını bir önceki yıla kıyasla yüzde 26,2 artırarak 1,4 milyar TL’ye yükseltti. Toplam aktifleri 152 milyar TL’ye ve öz varlıkları ise 8 milyar TL’ye ulaştı.

KUVEYT TÜRK NET KARINI 1,4 MİLYAR TL’YE YÜKSELTTİ
Endüstri 40 Zirvesi

Kuveyt Türk, net karını bir önceki yıla göre yüzde 26,2 artırdı ve 1,4 milyar TL’ye yükseltti. Kuveyt Türk'ün toplam aktifleri 152 milyar TL’ye, öz varlıkları ise 8 milyar TL’ye ulaştı. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, “Güçlü sermaye yapımız ve dinamik kurumsal yönetim anlayışımızla birlikte hissedarlarımızın birikimlerine değer katan atılımlarımıza hız kesmeden yolumuza devam ettik. 2020 yılında reel sektöre verdiğimiz desteği bu yıl da sürdürmeyi planlıyoruz. Bu yıl kullandırılacak finansman ile ilgili yüzde 20'nin üzerinde bir büyüme ön görüyoruz" dedi. 

"FİNANSMAN KULLANDIRIM HACMİMİZİ ARTIRACAĞIZ"

Salgınla mücadele kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili de bilgi veren Uyan, “Salgınla mücadele konusunda hem mali teşvikler hem de ekonomik aktivitenin sürdürülebilirliği konusunda bankacılık sektörü büyük bir rol üstleniyor. Fonlar sayesinde salgından etkilenen bireylerin ve sektörlerin nakit akışlarının aksamaması konusunda önemli ölçüde önüne geçti. 2020 yılında reel sektöre verdiğimiz desteği bu yıl da sürdürmeyi planlıyoruz. 2021 yılında kullandırılan finansman oranımızı bu yıl yüzde 20 seviyesinin üzerinde artırmayı ön görüyoruz. Özellikle yabancı para kaynağımızı efektif bir şekilde reel sektöre kazandırmak için dış ticaret müşterilerimize yönelik ürün ve hizmetlerimize ağırlık vereceğiz. İlaveten 2021 yılında başta tarım olmak üzere turizm ve enerji sektörlerindeki finansman tarafında sektörel çeşitliliği önceliklendireceğimiz bir dönem olmasını hedefliyoruz." dedi. (AA)
 
 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2021, 15:41
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını