KULLANILMIŞ GİYSİLER EKONOMİYE KAZANDIRILIYOR

SivaSıfır Atık Projesi kapsamında, kullanılmış giysilerin geri dönüşüme kazandırılması amacıyla Sivas'ta bir ayrıştırma tesisi kurulacak.

KULLANILMIŞ GİYSİLER EKONOMİYE KAZANDIRILIYOR
Endaş - Haber

SİVAS (AA) - Sivas Belediyesi tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında, kullanılmış giysilerin geri dönüşüme kazandırılması amacıyla bir ayrıştırma tesisi kurulacak.

Belediye tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, tesisin kurulması amacıylagerçekleştirilen protokol imza töreninde bir  konuşma yapan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sıfır Atık Projesi kapsamında kentte 2 yıldır uygulanan kullanılmış giysilerin geri dönüşüme kazandırılmasına yönelik çalışmanın yenilenmesi için protokol imzaladıklarını söyledi.

Firma yetkililerine 2 senelik süre zarfında gösterdikleri özverili çalışmadan ötürü teşekkürlerini sunan Bilgin, şşöyle devam etti:

"Sıfır atık kapsamında çevre kirliliğini önlemek ve kullanılmış giysilerin tekrar ekonomiye kazandırılması adına bir çalışma yapıyoruz. Bu noktada eksiklikleri de gidererek Sıfır Atık Projesi'ne destek verecek şekilde çalışmalar devam edecek ve firmamızın verdiği taahhüt çerçevesinde 3 yıl içinde en az 20-30 kişinin çalışabileceği ayrıştırma tesisi kurulacak."

Sivas'ın daha yaşanabilir bir şehir olması için gayret gösterdiklerini aktaran Bilgin, bu tür protokollerle birlikte istihdama katkı sağlamayı da sürdüreceklerini belirtti. 

Konuşmalardan sonra Bilgin ve ilgili firma temsilcileri protokolü imzaladı.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 09:54
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler