banner1049
x

Küçük perakendeciler için "güçlerinizi birleştirin" çağrısı yapıldı

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı olan Gürsel Baran, teknolojik gelişmeler ve yeni tüketim kültürünün küçük perakendeciler için rekabet şartlarını zorlaştırdığını hatırlattı.

Küçük perakendeciler için "güçlerinizi birleştirin" çağrısı yapıldı
EndüstrideAra3

ANKARA (AA) - Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı olan Gürsel Baran, teknolojik gelişmeler ve yeni tüketim kültürünün küçük perakendeciler için rekabet şartlarını zorlaştırdığını hatırlatarak, "Tüm sektörlerde olduğu gibi otomotiv yedek parça sektöründe de perakendeciler için çıkış yolu güçleri birleştirmek." şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili olarak ATO tarafından yapılan açıklamaya göre, Baran ve ATO'nun Otomotiv Yedek Parça Perakendecileri Meslek Komitesi, sektörel sorunlarını istişare etmek ve çözüm önerilerini ortaya koymak üzere bir araya geldi.

Baran, toplantıda perakende sektöründe işletmelerin yaşadığı sorunlar nedeniyle ciro kaybıyla karşı karşıya kaldığını aktardı

İnternet üzerinden satışların artması ve lojistik hizmetlerin gelişmesiyle perakendecilerin rekabet alanının genişlediğini ve şartlarının zorlaştığını dile getiren Baran, "Tüm sektörlerde olduğu gibi otomotiv yedek parça sektöründe de perakendeciler için çıkış yolu güçleri birleştirmek, birlikten kuvvet doğurmalıyız. Fikir, imkan ve sermayelerin birleştirilmesi, ortaklık kültürünün geliştirilmesi şirketleri daha güçlü ve uzun ömürlü hale getirir." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2020, 11:40
YORUM EKLE

Dyson

Proses Zirvesi

Dergiler