banner1013
x

Küçük işletme aidatlarında güncelleme

Küçük işletmelerin TESK’e ödeyeceği kayıt ücreti ve yıllık aidatlar da güncellendi. Buna göre, yaşanan şehrin büyüklüğüne göre, ücretler 350 ile 256 lira arasında değişecek.

Küçük işletme aidatlarında güncelleme
EndüstrideAra5

ANKARA (AA) - Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), küçük işletmelerin ödeyeceği yıllık aidat ve kayıt ücretini güncelledi. TESK'in, küçük işletmelerden alacağı, Yıllık Aidat Ve Kayı Ücreti Hakkındaki Yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Değişikliğe göre, Ankara, İstanbul ve İzmir gibi mega şehirlerin, oda ve büyükşehir belediyesi sınırları içerisindeki, küçük işletmelerden 350 lira alınacak. Aynı ücret, üç büyük şehir dışında ve kalkınmada öncelikli illerin merkez ilçelerindeki, büyükşehir sınırlarında ise 300 merkez ilçe sınırı dışında ise 256 lira olarak uygulanacak. Yine kalkınmada öncelikli illerin büyükşehir sınırlarında 256 lira olacak.

Sağlık kurulu raporu ile belgelendirilmiş, engellilere, Türkiye genelinde bu rakam 256 lira olarak uygulanacak. İndirimden, şehit, gazi, dil ve yitimleri de yararlanacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 11:28
YORUM EKLE

Radyo

Dyson

Dergiler