KONUT SATIŞLARI REKOR KIRDI

Türkiye’de temmuz ayında konut satışları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 124,3 artarak, 229 bin 357 oldu ve rekor seviyeye ulaştı

KONUT SATIŞLARI REKOR KIRDI
Robot Zirvesi

Kamu bankalarının cazip konut kredileriyle, konut satışları rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Temmuz  ayında bir önceki aya göre yüzde 124 artan konut satışları 229 bin seviyesini aştı. 

Konut satışlarında, İstanbul 39 bin 432 konut satışı ve %17,2 ile en yüksek paya sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul'u, 26 bin 885 konut satışı ve %11,7 pay ile Ankara, 15 bin 614 konut satışı ve %6,8 pay ile İzmir izledi. Konut satış sayısının en düşük olduğu iller sırasıyla 19 konut ile Hakkari, 30 konut ile Ardahan ve 74 konut ile Şırnak oldu.

ALBAYRAK KAMU BANKALARINA TEŞEKKÜR ETTİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, konut satışlarında temmuzda tüm zamanların rekorunun kırıldığını belirterek, "Vatandaşlarımızın ev sahibi olması noktasında kamu bankalarımızın payı büyük. Bankalarımıza teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.
İnşaat sektörünün diğer sektörler açısından önemine dikkati çeken Albayrak, şunları kaydetti:
"250 alt sektörü harekete geçiren inşaat sektörü hareketlenmeye devam ediyor. Konut satışları temmuzda tüm zamanların en iyi rakamlarına ulaşarak tarihi rekor kırdı. Vatandaşlarımızın ev sahibi olması noktasında kamu bankalarımızın payı büyük. Bankalarımıza teşekkür ediyorum."
 

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2020, 16:37
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını