banner1322
x

Koç Holding Üst Yöneticisi Çakıroğlu, Davos'ta dijital dönüşümü konuştu

Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) olan Levent Çakıroğlu, İsviçre'nin Davos kasabasında gerçekleştirilen 50'nci Dünya Ekonomik Forumu (WEF) kapsamında iş dünyası liderlerine Koç Topluluğu'ndaki dijital dönüşümü konuştu.

Koç Holding Üst Yöneticisi Çakıroğlu, Davos'ta dijital dönüşümü konuştu
Endüstrideara

İSTANBUL (AA) - Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) olan Levent Çakıroğlu, İsviçre'nin Davos kasabasında gerçekleştirilen 50'nci Dünya Ekonomik Forumu (WEF) kapsamında iş dünyası liderlerine Koç Topluluğu'ndaki dijital dönüşümü konuştu.

Koç Holding'den konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, Çakıroğlu, Davos Zirvesi kapsamında Endüstri 4.0 uygulamalarıyla dünyaya öncülük eden şirketlerin yöneticilerini bir araya getiren "Neden Milyonlarca İnsan Dördüncü Endüstri Devrimi'nden Mahrum Kalabilir?" konulu panelde bir konuşma gerçekleştirdi.

Çakıroğlu konuşmasında, dijital teknolojilerdeki hızlı değişimin yıkıcı etkilerinin sadece uyum değil tam anlamıyla bir dönüşümü şart koştuğunudile getirdi.

Mevcut başarı formüllerinin gelecekteki başarıyı garanti etmediğinein altını çizen Çakıroğlu, "4 yıl önce topluluğumuz bünyesinde başlattığımız Dijital Dönüşüm Programı'yla tüm şirketlerimizde yenilikçi, iş birliğine açık, müşteriyi merkeze alan ve daha çevik yeni bir kültür oluşturma hedefiyle yola çıktık. Veriye dayalı karar verme disiplinini kültürümüzün vazgeçilmez unsuru haline getirdik. Dijital dönüşümü, topluluk gündemimizin ilk sırasına taşıdık. Bugün Koç Topluluğu'ndaki her bir çalışma arkadaşım kültürel dönüşüme yönelik gayretlerinin, finansal hedefler kadar değerli olduğunu biliyor." şeklinde konuştu.

Çakıroğlu, WEF'in Endüstri 4.0 çalışmalarında küresel en iyi örnekleri listelediği Global Lighthouse Network'üne geçen sene Ford Otosan'ın Kocaeli fabrikası ve Romanya'nın Ulmi şehrindeki Arçelik çamaşır makinesi fabrikasının dahil olduğunu hatırlatarak, şöyle devam etti.

"Topluluğumuzdaki kültürel dönüşüm gayretlerimizin böyle küresel başarılarla taçlanması bizleri gururlandırıyor ve sorumluluğumuzu artırıyor. Bu yıl yeniden kaleme alınan Davos Manifestosu'nda da dikkat çekildiği gibi artık şirketler tüm paydaşlarını kapsayacak şekilde evrensel amaçlara odaklanmak zorundalar. Dünyanın geleceğine olumlu katkı yapmak için üzerimize düşen yükümlülükleri yerine getirmek dışında bir seçeneğimiz yok. Manifesto, tüm paydaşlarla birlikte sürdürülebilir değer yaratmanın şirketlerin öncelikli amacı olması gerektiğini vurguluyor. Çalışanlar, müşteriler ve tedarikçilerden başlayarak tüm paydaşları şirketlerin uzun vadeli stratejilerine yönelik ortak inanç etrafında bir araya getirmenin önemine dikkati çekiyor. Elbette kat edilecek çok yol, gerçekleştirilecek çok aşama var ancak geldiğimiz nokta doğru yolda olduğumuzu teyit ediyor. Kararlılığımızı pekiştiriyor ve topluluğumuzun geleceğine dair ortak hedeflerimizi güçlendiriyor."

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 12:34
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını