KOBİ’ye 70 bin TL’lik destek! Peki nasıl başvurulacak?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB’in Model Fabrika’dan eğitim alacak KOBİ’lere, 70 bin TL’ye kadar destek sunacağını açıkladı.

KOBİ’ye 70 bin TL’lik destek! Peki nasıl başvurulacak?
Endüstrideara

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB’in Model Fabrika’dan eğitim alacak KOBİ’lere 70 bin TL’ye kadar destek sunacağını açıkladı ve pandemide dijital dönüşümün önemini birkez daha yakından gördüklerinin altını çizdi.

Pandemi döneminde minimum kaynakla, en kısa zamanda, en ucuz ve hatasız üretim modelini uygulamanın önemine dikkat çeken Bakan Varank, KOBİ’lerin deneyimsel öğrenme teknikleri ile yetkinlik kazanmaları ve yetkinliklerini artırmalarının gerekliliğe vurgu yaptı.

Bu amaçla KOSGEB olarak yeni bir destek kurguladıklarını dile getiren Bakan Varank, model fabrikalardan eğitim alarak işletmelerini dönüştürecek KOBİ’lerin eğitim hizmeti giderlerinin 70 bin TL’ye kadar olan tutarını karşılayacaklarını ifade etti.

Ankara’da ve Bursa’da hayata geçirilen Model Fabrika, KOBİ’lerin dijital dönüşümlerine olanak tanımanın ve yalın üretime geçmelerini teşvik etmenin yanı sıra deneyimsel öğrenme prensiplerini işletmelerinde uygulamalarını sağlamayı hedefliyor.

Model fabrikaların Ankara ve Bursa’dan sonra İzmir, Mersin, Gaziantep, Konya ve Kayseri başta olmak üzere açılarak sayılarının toplamda 14’e ulaştırılması planlanıyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

KOBİ’ler, KOSGEB’in İşletme Geliştirme Destek Programı çerçevesinde sunduğu Model Fabrika Desteğine, aşağıdaki internet sitesinden başvuruda bulunabilecek.

https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler?ReturnUrl=%2f

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2020, 11:38
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını