banner1322
x

KOBİ’lere tasarruf yöntemleri

Tasarruf doğru yere, doğru zamanda ve doğru miktarda para harcamaktır. Diğer bir deyişle, tasarruf tüketim aşamasında başlar.

KOBİ’lere tasarruf yöntemleri
Robot Zirvesi

Küçük veya orta ölçekteki bir işi yürütebilmek oldukça maliyetli olduğundan, tasarruf için çok geç kalmamak gerekiyor. Şirket giderleri, doğru şekilde yönetilemez ise şirketlerin başına büyük dertler açabilir.

Enerji maliyetlerini azaltmak, şirket giderlerini tekrar gözden geçirmek ya da işletme içerisine yeni düzenlemeler getirmek akla ilk gelen tasarruf yöntemleri olabilir. Bunlar tek başına yeterli gelmeyeceğinden, harcamalarınızı avantaja çevirebilecek çözümler bulmak gerekir.

Nakit harcamalar işletmeler için olukça kritiktir, nakit alışverişlerde harcanan paralardan bir puan kazanmak ve bunu sonraki alışverişlerde kullanmak mümkün değil. Harcamalarınızı avantaja döndürmek  için kredi kartlarının puan kazandıran özelliklerine dikkat edin.

Günlük veya bir anda ortaya çıkan beklenmedik harcamalar sizi güç durumda bırakabilir. Bu gibi durumlarda nakit akışı sıkıntısı yaşayacaksınızdır, bunun için kredi kartı seçimlerinizde size taksitli nakit avans sağlayan bir kartı tercih ederseniz o an yüklü miktarda faiz dayatan kredilerden kaçınmış olursunuz.

Tedarikçinizden peşin olarak gerçekleştirmek zorunda kaldığınız alışverişlerinizi de kredi kartınızla yapmak ödeme planınızı kolaylaştıracak bir adım olacaktır.

Bu harcamalarınızı daha sonra taksitlendirip firmanıza uygun ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Tüm bunların sonunda asla unutmamanız gereken şey, kredi kartınız ile gerçekleştirdiğiniz işlemleri takip ederek kontrol altına almanız. Dönem sonu aylık özet bilgilerini içeren “İcmal/Aylık Özet Raporu”, son ödeme tarihinde ödenmesi gereken toplam borç tutarını gösteren “Genel Rapor” ya da hesap kesim tarihi, ödeme tutarı, toplam borç ve kalan hesap özeti borcu bilgilerini içeren “Ödeme Raporu” işinizi oldukça rahatlatacaktır. 

Tüm bunların takibini dikkatlice yapmak sizi yersiz harcama yapmaktan da koruycaktır. Tüm bunların sonunda; iş seyahati, konaklama, akaryakıt alımı gibi genel ticari faaliyet harcamalarınızda size puan kazandıran kredi kartı hizmetleri sayesinde artık tasarruf etmek hiç de güç değil.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 18:39
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını