KOBİ’lere tasarruf yöntemleri

Tasarruf doğru yere, doğru zamanda ve doğru miktarda para harcamak demektir. Başka bir deyişle, tasarruf tüketim aşamasında başlıyor

KOBİ’lere tasarruf yöntemleri
Sodex - İzmir
Küçük veya orta ölçekli bir işi yürütebilmek oldukça masraflı olduğundan, tasarruf için çok geç kalmamak gerekiyor. Şirket giderleri, doğru şekilde yönetilemez ise şirketlerin başına büyük dertler açabilir.

Enerji maliyetlerini azaltmak, şirket giderlerini yeniden gözden geçirmek ya da işletme içerisine yeni düzenlemeler getirmek akla ilk gelen tasarruf yöntemleri olabilir. Bunlar tek başına yeterli olmayacağından, harcamalarınızı avantaja çevirebilecek çözümler aramak gerekir.

Nakit harcamalar işletmeler için çok kritiktir, nakit alışverişlerde harcanan paralardan bir puan kazanmak ve bunu sonraki alışverişlerde kullanmak mümkün değil.
Harcamalarınızı avantaja çevirmek için kredi kartlarının puan kazandıran özelliklerini gözden kaçırmayın.

Günlük veya bir anda ortaya çıkan beklenmedik harcamalar sizi zor durumda bırakabilir. Bu gibi durumlarda nakit akışı sıkıntısı yaşayacaksınızdır, bunun için kredi kartı seçimlerinizde size taksitli nakit avans sağlayan bir kartı seçerseniz o an yüklü miktarda faiz dayatan kredilerden kaçınmış olursunuz.

Tedarikçinizden peşin olarak gerçekleştirmek zorunda kaldığınız alışverişlerinizi de kredi kartınızla yapmak ödeme planınızı rahatlatacak bir adım olacaktır.
Bu harcamalarınızı sonradan taksitlendirip firmanıza uygun ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Tüm bunların sonunda asla atlamamanız gereken adım, kredi kartınız ile gerçekleştirdiğiniz işlemleri takip ederek kontrol altına almanız. Dönem sonu aylık özet bilgilerini içeren “İcmal/Aylık Özet Raporu”, son ödeme tarihinde ödenmesi gereken toplam borç tutarını gösteren “Genel Rapor” ya da hesap kesim tarihi, ödeme tutarı, toplam borç ve kalan hesap özeti borcu bilgilerini içeren “Ödeme Raporu” işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. 

Tüm bunların takibini sıkı sıkıya yapmak sizi gereksiz harcama yapmaktan da korur. Tüm bunların sonunda; iş seyahati, konaklama, akaryakıt alımı gibi genel ticari faaliyet harcamalarınızda size puan kazandıran kredi kartı hizmetleri sayesinde artık tasarruf etmek çok da zor değil!
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 10:54
YORUM EKLE

Endaş

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler