banner1322
x

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNİN TARİHİ BELLİ OLDU

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kasım ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin ne zaman yapılacağına ilişkin konuştu.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNİN TARİHİ BELLİ OLDU
Endüstrideara

Kasım 2020 işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin ödenme tarihiyle ilgili bir açıklama yapan T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ödemelerin 4 Aralık'ta yapılacağını söyledi.

Yaptığı yazılı açıklamayla kasım ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri hakkında bilgiler veren Bakan Selçuk, ödemelerin 4 Aralık'ta banka hesaplarına yatırılacağını ifade etti.

Bakan Selçuk, IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme gerçekleştirileceğini belirtti. 

NE ZAMAN BAŞLAMIŞTI?

İlk kez Koronavirüs pandemisi nedeniyle alınan ekonomik tedbirler kapsamında, 26 Mart 2020 tarihinde verilmeye başlanan Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ)'nin 17 Kasım'da bitmesi planlanıyordu.

Ancak yapılan açıklamayla, ödeneğin iki daha uzaltılmasına karar verilmiş ve ödemelerin 17 Ocak 2021'e kadar devam edeceği bildirilmişti.

Sigortalı çalışanlara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlayan uygulamaya başvuru ve sorgulama işlemi, E-Devlet kapısı aracılığıyla yapılabiliyor. (AA) 


 


 

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2020, 18:40
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını