Kırşehir'de 2 bin esnaf ve sanatkar için destek kredisi

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı olan Bahamettin Öztürk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecindeki nakit ihtiyacını karşılamak amacıyla  ''Ekonomik İstikrar Kalkanı'' kapsamında Halkbank tarafından sağlanan destek paketinden 2 bin esnaf ve sanatkarı yararlandırmayı amaçladıklarını söyledi.

Kırşehir'de 2 bin esnaf ve sanatkar için  destek kredisi
Endüstri 40 Zirvesi

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı olan Bahamettin Öztürk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecindeki nakit ihtiyacını karşılamak amacıyla  ''Ekonomik İstikrar Kalkanı'' kapsamında Halkbank tarafından sağlanan destek paketinden 2 bin esnaf ve sanatkarı yararlandırmayı amaçladıklarını söyledi.

Birlik binasında basın mensuplarına bir açıklama yapan Öztürk, koronavirüs salgınından ötürü esnafın zor günler geçirdiğini, devletin de esnaf ve sanatkara destek vermek amacıyla her türlü imkanı seferber ettiğini dile getirdi.

Bu süreçte ayakta kalabilmek amacıyla son iki haftada yaklaşık 600 esnaf ve sanatkarın Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi aracılığıyla Halkbank'ın esnaf destek kredisini kullandığının altını çizen Öztürk, açıklamasına şöyle devam etti:

"Virüs nedeniyle devletimiz bizlere her türlü yardımcı oluyor. Bizler de esnafımıza elimizden gelen desteği sunuyoruz. Esnafımızı ayırt etmeden 25 bin lira kredi sağlıyoruz. Bu krediyi yaklaşık 600 esnaf kullandı. Zor bir süreçten geçiyoruz. Bu kredilerin geri dönüşümleri var, altı ay sonra. Şu durumda esnafın kendi kendini idare etmesi lazım. Özveri ile esnafın da bizlere yardımcı olduklarını görüyoruz."

Devletin koronavirüsle ilgili aldığı tüm tedbirleri desteklediklerini aktaran Öztürk, "Virüs sonrası çıkan yasaya göre kayıtsız şartsız her esnafa 25+25’lik Halkbank kredi imkanı sunuluyor. Müracaat eden esnafların hesaplarına bu paralar 3-5 gün içerisinde yatıyor. Hedefimiz kooperatifimiz aracılığıyla 2 bin esnaf ve sanatkarın kredi kullanması." dedi..

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2020, 18:31
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını