banner1322
x

KİBAR HOLDİNG'İN "K-TEAM GENÇ YETENEK PROGRAMI"NA ÖDÜL

Kibar Holding, K-Team Genç Yetenek Programı’yla bronz ödüle hak kazandı.

KİBAR HOLDİNG'İN "K-TEAM GENÇ YETENEK PROGRAMI"NA ÖDÜL
Enerji Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Kibar Holding, üniversite öğrencilerine holding bünyesindeki şirketlerde uzun dönem staj yapma olanağı sunan K-Team Genç Yetenek Programı’yla dünyanın saygın iş ödüllerinden olan Brandon Hall’da "En Yenilikçi Yetenek Kazanımı Programları" kategorisinde bronz ödüle hak kazandı.

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine  başvurulan Kibar Holding İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı Şennur Kuru , K-Team Genç Yetenek Programı ile önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da ödül almanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

6 yıl önce başlattıkları K-Team Genç Yetenek Programı ile çok sayıda üniversiteli gence Kibar Grubu’nda mezun olmadan gerçek bir iş deneyimi yaşatmayı planladıklarıı vurgulayan Kuru, şöyle devam etti:

"Her yıl kriterlerimizi ve grup içindeki ihtiyaçlarımızı tekrar gözden geçirerek katılımcı sayımıza karar veriyor ve programdan mezun olduklarında tüm K-Team arkadaşlarımızı sektöre hazır bir halde işe başlayabilir duruma getirmeyi amaçlıyoruz. Geçtiğimiz yıl giriş seviye pozisyonları işe alım oranımız yüzde 59 olarak gerçekleşti. Önümüzdeki yıllarda bu oranı daha da arttırmak, Kibar Grubu’nun değer ve yetkinliklerini özümsemiş arkadaşlarımızla bir arada çalışmak için heyecanla programımıza yenilikler katmaya devam ediyoruz."

K-Team Genç Yetenek Programı’nı diğer genç yetenek programlarından ayıran en önemli özelliğin, üniversite öğrencilerine mezuniyet sonrası değil okul döneminde gerçek bir kariyer imkanı sunması olduğunu aktaran Kuru, sadece grup için değil sektör için de nitelikli iş gücü yetiştirmenin önceliklerden biri olduğunu vurguladı.

Kuru, "Farklı sektörlerde ve farklı departmanlarda bir uzman yardımcısı pozisyonunda görev alan arkadaşlarımız, bir yıl boyunca ne istedikleri ve ne istemediklerine de karar verme fırsatı buluyorlar. Birçok departmanla iş birliği içinde çalışmaları onları geliştirirken kariyerlerine nasıl devam etmek istediklerine de yaşayarak karar veriyorlar." şeklinde değerlendirme yaptı.

Bu sene pandemi nedeniyle değerlendirme sürecindeki tüm aşamaları dijital ortama taşıdıklarını ve herhangi bir tarih değişikliği yapmadan, planlanan programa bağlı bir şekilde devam ettiklerini belirten Kuru, yeni uygulamalarına gelecek senelerde de sürüdreceklerini belirtti.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 13:57
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını