KİBAR HOLDİNG İLE AZERBAYCANLI STP’DEN STRATEJİK ORTAKLIK

Kibar Holding grup şirketlerinden, sandviç panel sektöründe faaliyet gösteren Assan Panel, Ürdün'den sonra ikinci yurt dışı yatırımını Azerbaycan'a yapıyor.

KİBAR HOLDİNG İLE AZERBAYCANLI STP’DEN STRATEJİK ORTAKLIK
Endüstrideara

 Kibar Holding grup şirketlerinden Assan Panel ile Azerbaycan'ın en önemli teknoloji ve sanayi merkezi Sumgayıt Texnologıyalar Parkı (STP) stratejik ortaklık kuruyor. Panel sektöründe kurulacak yeni ortaklıkla şirket faaliyetlerini, Assan Panel – STP Azerbaycan olarak sürdürecek.
Assan Panel başta Türk Cumhuriyetleri olmak üzere Rusya ve Asya pazarlarına ihracatı  hedefliyor.

"Assan Panel, sektöründe global marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor"

Azerbaycan’da yatırım yapma fırsatından büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Kibar Holding CEO’su Haluk Kayabaşı, iki ülkenin önde gelen gruplarının ilk ortak girişiminin yeni açılımlar ve fırsatlar getirmesini beklediğini kaydetti.
Kayabaşı, grubumuz, Cumhuriyet tarihinin yarısına tanıklık eden, Türkiye sanayisinin gelişmesinde kaldıraç rolü üstlenen, değişime öncülük eden misyonuyla bugün global bir marka haline gelmiştir diyerek 2012'de grubun da ilk yurt dışı yatırımı olan Ürdün yatırımından sonra ikinci yurt dışı yatırımına imza attıklarını söyledi. Kuyubaşı, Assan Panel olarak sektöründe global marka olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini vurguladı. 

 "Türk Cumhuriyetleri ve bölgeye ihracat imkanı sağlayacak"

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Assan Panel Genel Müdürü İhsan Tolga Akar ise söz konusu yatırımın Türk Cumhuriyetleri’ndeki ilk yatırımları olduğu belirterek, "Assan Panel ve Kibar Holding’in ilk yurtdışı yatırımı olan Ürdün'deki şirketimiz ile sadece Ürdün'e değil, Mısır, Suudi Arabistan, Körfez ülkeleri gibi bölgeye de satış yapma imkanına kavuştuk. Şimdi Azerbaycan ile birlikte tüm Türki Cumhuriyetler'e, Kafkaslar'a hatta Rusya ve Asya ülkelerine ihracat yapma fırsatı yaratacağız.” dedi.(AA)

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2021, 18:32
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını