Kemalpaşa Lojistik OSB’ye doğru

İzmir Kemalpaşa'da planlanan, Lojistik Köy projesini, Lojistik Organize Sanayi Bölgesi statüsüne getirmek için çalışmalar başlatıldı.

Kemalpaşa Lojistik OSB’ye doğru
Endüstrideara
İZMİR (AA) - İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkanı Mahmut Özgener, İzmir Kemalpaşa’da planlanan Lojistik Köy Projesi'nin "Lojistik Organize Sanayi Bölgesi" statüsü ile tesis edilmesi konusunda,  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile de müzakere edildiğini ve konuya sıcak bakıldığını söyledi.

KEMALPAŞA LOJİSTİK ŞİRKETİ'NDEN, OSB’YE DOĞRU...

Özgener, Lojistik Köy Projesi için dün Manisa'da temaslarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile yaptığı görüşme ile ilgili bilgi vererek, şöyle konuştu:

"Demiryolu bağlantılı konteyner elleçleme sahalarının tesisi, demiryolu ve karayolu bağlantılı depo ve antrepoları, vinç ve operatör altyapısı ve tüm merkezin entegre çalıştıracak otomasyon ve yönetim sisteminin kurulması gerekiyor.
Bu büyük bir maliyet ve yönetişimi mecbur bırakmaktadır.
Bu yapıyı bir firmanın kurarak, içeriğini başka firmalara iletmesi, kiralayıp veya işletmesi  mümkün değildir.
İzmir Kemalpaşa Lojistik Merkezi'ni bir firmadan başka, Lojistik Organize Sanayi Bölgesi statüsünde, devreye almak daha sağlıklı bir yaklaşımdır. Bakanımıza bu durumu ilettik, son derece sıcak ve olumlu yaklaşıldı."
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 11:31
YORUM EKLE

Entek

Vat

Dergiler