banner1322
x

KELEBEK MOBİLYA’DAN AR-GE’YE DEV YATIRIM

Kelebek Mobilya, Ar-Ge ve Tasarım Merkezi için 6 Milyon TL’lik bir yatırım yapmaya hazırlanıyor. Firma aynı zamanda dijital alt yapı çalışmalarına da 1 Milyon TL’lik bir bütçe ayırdı.

KELEBEK MOBİLYA’DAN AR-GE’YE DEV YATIRIM
Enerji Zirvesi

Sektöründe önemli çalışmalar gerçekleştiren Kelebek Mobilya, 2021 yılında Ar-Ge ve Tasarım Merkezi’ne ağırlık vermeyi planlıyor. Bu konuyla ilgili önemli bir yatırım bütçesi ayıran firma, aynı zamanda dijital alt yapı çalışmaları içinde 1 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirecek. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Kelebek Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Tolga Kaya, “Mevcut Ar-Ge Merkezi üzerinden geliştirdiğimiz projelerimizde sektörümüzdeki rekabetçiliğimizi artırıyoruz” dedi. 

AR-GE VE İNOVASYON YATIRIMLARI ÖN PLANDA OLACAK 

Kaya, konuyla ilgili açıklamalarına şu sözlerle devam etti: “Kelebek Mobilya olarak mobilya sektöründe önemli bir yere sahibiz. 2021 yılıyla ilgili hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Bu noktada mevcut üretim kapasitemizi yeniliyoruz, geliştiriyoruz ve tüketicilerden gelen talepleri karşılamak için teknolojik alt yapı çalışmalarımızı artırıyoruz. Kelebek Mobilya olarak fabrikamızda önemli bir yatırım kararı aldık. Yatırım planımız kapsamında Ar-Ge ve tasarım merkezini yenileyeceğiz ve üretim tesisindeki teknoloji hamlemizi gerçekleştireceğiz. İhracat ve e-ticaret kanallarımızı da hız kesmeden büyütebilmek için önemli adımlar atacağız. Ayrıca pandemi ile gündelik alışkanlıkların evrilmesi ve yine evde geçirilen sürenin oldukça artması, halihazırda büyümekte olan e-ticaret sektörüne olan talep oranlarının katlanarak artmasına neden oldu. Biz de günümüzün getirdiği değişimlere uyum sağlamak için mevcut teknolojik altyapımızı güçlendirdik. E-ticaret kapsamında yaptığımız çalışmalara yoğunlaşarak online satış kanallarımızda müşterilerimizin rahatlıkla yararlanabileceği platformlar haline gelmesi için planlamalar yaptık. Mobilya satışında tüketicilerin alışmış olduğu refleksin kırıldığını, online satışın ve sanal mağazacılığın pandemi döneminden sonra değer kazandığını söyleyebiliriz. Online platformların müşterilerimize konfor sağlaması açısından yapmış olduğumuz yaklaşık 1 Milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdik.”
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını