KAZAKİSTAN TÜRKİYE’YE 3 BİN ADET İLAVE TRANSİT GEÇİŞ BELGESİ VERECEK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüşen Kazakistan Sanayi ve Altyapı Geliştirme Bakanı Beibut Atamkulov, Türkiye’ye ilk etapta 3 bin adet ilave transit geçiş belgesi vereceklerini söyledi.

KAZAKİSTAN TÜRKİYE’YE 3 BİN ADET İLAVE TRANSİT GEÇİŞ BELGESİ VERECEK
Endüstrideara

Kazakistan Sanayi ve Altyapı Geliştirme Bakanı Beibut Atamkulov ile video konferans yöntemi ile görüşen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu,  iki ülke arasındak, köklü geçmişe ve kardeşlik ilişkisine dikkat çekti. 
Türkiye’nin Orta Asya ülkelerine yönelik taşımalarda Kazakistan’ın ana transit güzergâh olma pozisyonunun devam ettiğini vurgulayan Karaismailoğlu, Görüşmeler çerçevesinde 2020 yılı içerisinde Kazakistan tarafından sağlanan 12 bin adet ilave transit geçiş belgesi için teşekkür etti.  Karaismailoğlu, taşımaların ve ticaretin daha fazla akamete uğramaması ve bu sorunun tekrar yaşanmaması adına, ilave transit geçiş belgesi sorununa kesin çözüm bulunması gerektiğini kaydetti. 

DETAYLAR GÖRÜŞÜLECEK

İlave transit geçişler için gerekli çalışmaları yapacaklarını belirten Bakanı Beibut Atamkulov ise Türkiye’ye ilk etapta 3 bin adet ilave transit geçiş belgesi vereceklerini açıkladı. Türkiye-Kazakistan kardeşliğinin daha da ileri seviyeye taşıması temennisinde bulunan Atamkulov, teknik heyetlerin kısa bir süre içerisinde bir araya gelip detayları görüşmesi önerisinde bulunduğunu söyledi. 
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını